Házenkářská parta kolem kynžvartského trenéra Petera Sabadky, která se prostřílela do čtvrtfinále poháru, se tak vítězně naladila na víkendové 6. kolo MOL ligy, ve kterém vyzve v sobotu 7. října v chebské D-Produkt Aréně od 18.00 hodin nováčka z Hodonína.

Pohárovou bitvu sice načaly brankově Jihočešky, když skóre duelu otevřela na konci první minuty Gabriela Zahradníková, ale poté se rozjela kynžvartská mašina, která si na začátku 11. minuty vytvořila sedmibrankový náskok 10:3.Kynžvart se však s několikabodovým náskokem neuspokojil a dál drtil výběr Jihočešek, když opanoval první poločas v poměru 24:9.

Házená Kynžvart – Yellow Winterthur 31:29 (17:16).
D-Produkt Arénu pohltila euforie, Kynžvart slavil postup v Evropském poháru

I po změně stran vládly hráčky z Karlovarského kraje jihočeské palubovce a v 54. minutě se mohly radovat z pokoření čtyřicetibrankové hranice, když se o to zasloužila s osmi brankami nejlepší střelkyně zápasu Annamaria Patrnčiaková. Nakonec Kynžvart dosáhl na výhru rozdílem jedenadvaceti branek 45:24, která mu zaručila postup do čtvrtfinále Českého poháru.

Házená Jindřichův Hradec – Házená Kynžvart 24:45 (9:24). Nejvíce branek: Rytířová Aneta 6, Kovářová Eliška 5, Zahradníková Gabriela 5/2, Coufalová Kristýna 3 – Patrnčiaková Annamaria 8, Königová Kristýna 6, Tesařová Barbora 5, Durović Ivana 5/1, Kapusniaková Šárka 5. Rozhodčí: Jonáš, Rusanov. Sedmimetrové hody: 2/3:2:4. Diváci: 150.