Na první branku si chebská D-Produkt Aréna musela počkat do druhé minuty, kdy skóre duelu otevřela Barbora Königová. Domácí záhy odpověděli vyrovnávací trefou Annamarie Patrnčiakové. V 5. minutě si však slovenský výběr vytvořil dvoubrankový náskok, když na 4:2 zvyšovala Olívia Ščípová.

Poté, ale probudila domácí házenkářky přesným zásahem Veronika Dvořáková, která zahájila pětibrankovou šňůru Kynžvartu, který šel v 10. minutě za stavu 7:4 do tříbrankového trháku, na což reagoval hostující kouč Peter Pčola oddechovým časem.

Po něm navýšily vedení Západočešek Šárka Kapusniková, která uspěla ze sedmimetrového hodu, a Kristýna Königová, která zapsala druhou branku v utkání, čímž tak výběr z lázeňského města odskočil Slovenkám na pět bodů 9:4. Kynžvartské hráčky i poté dál dominovaly na své palubovce a hostům se vzdálily v 17. minutě na sedm bodů 12:5.

Hráčky Šaľy však dokázaly z náskoku umazat tři branky, když ve 26. minutě domácí tým vedl již jen o tři branky 12:9. Následně alespoň čtyřbrankový polštář navrátila Západočeškám ve 30. minutě Marija Božović, který upravila ukazatel skóre po prvním poločase na 14:10.

Po změně stran Kynžvart zaznamenal čtyřbodovou sérii, kdy se hráčkám hostů opět vzdálil na rozdíl sedmi bodů 17:10. Ve 47. minutě již Západočešky vedly nad Šaľou o osm branek, to se popáté v utkání prosadila Katka Dresslerová. Hostující hráčky se snažily s nepříznivým skóre něco udělat, ale házenkářky Kynžvartu si výhru pohlídaly a dotáhly duel do vítězství 26:18.

OHLASY TRENÉRŮ

Peter Sabadka (Kynžvart): „Věděli jsme, že Šala hrála dobré utkání v Mostě a s Michalovcemi. Víme také, že Šala chce hrát rychlou pohyblivou házenou, kterou nechce kouskovat. Velký vliv mělo na utkání zranění Olívie Ščípové, která nám dělala na začátku problémy. Až v druhém poločase naše děvčata zvýšily snahu a agresivitu. Zápas jsme sice vyhráli, ale je škoda, že jsme neukázali větší individuální kvalitu.“

Peter Pčola (Šaľa): „Rád bych pogratuloval domácím k zasloužené výhře. Přes všechny okolnosti s poskládáním kádru jsme se snažili hrát rychlou házenou s otevřenou obranu. Musím pochválit děvčata za poctivý návrat do obrany. Měli jsme problém v útoku, těžko se nám prosazovalo do pasivní postavené obrany 0:6, když nám odpadla v průběhu utkání jediná střelecká spojka. Těžko něco vytknout našim hráčkám, hráli jsme celých 60 minut. Máme velmi mladé hráčky, které dnes nasbírali velmi cenné zkušenosti.“

Házená Kynžvart – HC Slovan Duslo Šaľa 26:18 (14:10). Nejvíce branek: Dresslerová 6, Patrnčiaková 5, Bezrukova 4 – Holešová 7, Susíková 3, Pálová 3/2. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 3/2-3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 250.

Házená Kynžvart – HC Slovan Duslo Šaľa 26:18 (14:10)