Přitom házenkářská družina poskládaná kolem kynžvartského kouče Petera Sabadky vstoupila do šlágru velmi dobře. Než se mostecké hráčky pořádně na své palubovce rozkoukaly, musely dotahovat dvoubodové manko, když Kynžvart vedl v 7. minutě 5:3. Jenže poté začaly hráčky Kynžvartu kupit chybu za chybou, čehož házenkářky Baníku využily.

Po pěti brankách v řadě přehouply ve 13. minutě vedení na svou stranu, když šly do trháku 8:5. A pro Západočešky bylo ještě hůře. Most přidal na agresivitě v obraně, což dělalo celku z Karlovarského kraje nemalé problémy, zatímco domácí výběr postupně své vedení navyšoval, a nakonec si převzal do druhé části zápasu osmibrankový náskok, a to ještě v závěru prvního poločasu Natálie Kuxová nevyužila devítimetrový hod.

I do druhé poloviny zápasu lépe vstoupily mostecká házenkářky, které ve 37. minutě vedly po přesné ráně Dominiky Zachové již devítibrankovým rozdílem 25:16. Kynžvart se však oklepal, zpřesnil přihrávku i střelbu a dokázal se Mostu po šesti brankách v řadě přiblížit ve 42. minutě na rozdíl tří bodů 25:22.

Kynžvart slavil historicky první skalp Mostu v MOL lize, když v 8. kole urval vítězství 28:27.
Hit MOL Ligy. Kynžvart zamíří do Mostu. V sázce bude nejen třetí příčka

Jenže na pořad opět přišla temná chvilka kynžvartského výběru, v ten nejhorší moment, na což Západočešky opět doplatily. Most i díky přesné mušce Natálie Kuxové šel opět do pohodového vedení 29:23.

Následně se opět dostaly hráčky z Kynžvartu do hry, když opět dokázaly manko snížit na hratelných 29:26, ale poté domácí hráčky definitivně zlomily snahu Kynžvartu, když v rychlém sledu vstřelily tři branky, čímž navýšily svůj náskok na šest bodů 32:26. Tečku pak za duelem udělala v 60. minutě nejlepší střelkyně Mostu Natálie Kuxová, která svou šestou trefou upravila na konečných 33:27, čímž tak Most oplatil Kynžvartu podzimní prohru 27:28.

DHK Baník Most – Házená Kynžvart 33:27 (19:11). Nejvíce branek: Natálie Kuxová 6/2, Daria Somionka 6, Eszter Ogonovszky 4/2 – Bezrukova 8/2, Annamaria Patrnčiaková 6, Veronika Dvořáková 3. Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 705.