Na první gól čekalo tři sta fanoušků, kteří si našli cestu do D-Produkt Arény, do druhé minuty, kdy skóre duelu otevřela Annamaria Patrnčiaková. Házenkářky Písku se poté trápily v útočném snažení, zatímco Kynžvart dokázal své šance brankově zúročit, když v 8. minutě vedl 4:0.

Písek dokázal poté snížit ze sedmimetrové hodu na 1:4, kdy uspěla Iveta Korešová, nejlepší střelkyně MOL Ligy. Západočešky posléze navýšily své vedení na čtyři body 6:2, když se o šestou trefu zasloužila po parádní souhře s brankářkou Novotnou Kristýna Königová.

Písek však profitoval z gólového apetitu Korešové, která snížila v 17. minutě na 4:6. Kynžvartský výběr však několikrát posléze podržela brankářka Novotná a ve 26. minutě šly domácí házenkářky do sedmibrankového trháku 13:6, když se dvakrát v rychlém sledu zapsala do střelecké listiny Kristýna Hejkalová.

Následně Kynžvart odskočil Jihočeškám na 16:8, kdy se blýskla dalšími dvěma zásahy Hejkalová, čímž tak udělala tečku za první třicetiminutovkou. Hráčky Kynžvartu naskočily velmi dobře i do druhé poloviny zápasu, když ve 36. minutě navýšily své vedení na 19:8.

Písek se horko těžko dostával do zápasu, zatímco Kynžvart pomalu a jistě začal proměňovat duel ve svou exhibici. Ve 41. minutě totiž vedly svěřenkyně slovenského kouče Petera Sabadky nad Jihočeškami o deset branek 21:11, když se o to zasloužila svou první brankou Šárka Kapusniaková.

Následně spustily házenkářky domácího výběru brankostroj a ve 48. minutě upravila vedení Kynžvartu na rozdíl třinácti branek 30:17 Barbora Tesařová.

V závěru stačil Písek korigovat čtyřmi trefami Korešové, ale poslední slovo měli domácí, přesněji Kristýna Königová, která upravila na konečných 37:21.

Ohlasy po zápase

Peter Sabadka (Házená Kynžvart): „Děvčata můžu pochválit, utkání vyznívalo v náš prospěch od samotného úvodu. V obraně jsme velmi dobře bránili, nedávali jsme soupeřovi moc prostoru, i když Písek má na spojkách velkou kvalitu. Iveta Korešová je sama o sobě kvalita. Hráli jsme s obrovském respektem, ne však despektem. Za naší skvělou obranou vynikly také naše výborné brankářky v obou poločasech. Když se stalo, že soupeř dokázal prosadit svoji kvalitu, tak jsme se zdvojovali. Jednoznačně jsme dominovali celý zápas. Jsem rád, že jsme po posledním zápase nestáhli nohu z plynu a jedeme dál.

Kateřina Hromádková (Sokol Písek): „Z naší strany to rozhodně nebylo povedené utkání, ale myslím si, že nám hodně dalo, víme, z čeho se máme poučit. Zejména nám nešel návrat do obrany.“

Házená Kynžvart – Sokol Písek 37:21 (16:8). Nejvíce branek: Hejkalová 9, Patrnčiaková 5, Dresslerová 4, Tesařová 4, Bezrukova 4/1 – Korešová 13/5, Svobodová 5, Stellnerová 5. Rozhodčí: Beňuš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/2-5/5. Vyloučení: 2:0. Diváci: 350.