Přitom Kynžvart vstoupil do zápasu velmi dobře, když se postupně dostal do vedení 6:4, které však neudržel. Následně převzaly taktovku duelu Michalovce, které šly po šesti zásazích za sebou do vedení 10:6. Domácí házenkářky se však nevzdaly a i díky výborným zákrokům brankářky Novotné dovedly první poločas do nadějného výsledku, když po první části duelu prohrávaly o jednu branku 11:12.

FK Baník Sokolov – FK Hvězda Cheb 3:1 (1:0).
Sokolov skolil v derby Hvězdu, ta však neprodala kůži lacino

„V prvním poločase jsme měli dobré okamžiky v obraně a dokázali jsme si vytvořit spoustu příležitostí,“ načal hodnocení zápasu trenér Kynžvartu Peter Sabadka. Po změně stran dokázaly domácí hráčky držet krok se soupeřkami ze Slovenska do stavu 16:16, pak přišla na pořad sedmibranková gólová smršť Michalovců, které tímto rozhodly o svém vítězství, jež postupně navýšily na rozdíl devíti branek.

„Mohli jsme v zápase vést o několik gólů, bohužel jsme neproměňovali vyložené šance, a tak jsme byli stále zatlačeni do defenzivy,“ narážel Sabadka na špatnou koncovku svého výběru, což se ukázalo jako rozhodující.

FC Slavia Karlovy Vary – FK Teplice B 4:4 (0:3).
Skvěle. Slavia padala s Teplicemi B 0:3, pak předvedla stíhačku a remizovala

„Soupeř těžil z našich neproměněných šancí a využil z minima maximum. Byla to opět velká škola pro naše hráčky,“ litoval Sabadka ztraceného utkání. Na smutek však nemá Kynžvart žádný čas. Již ve středu ho čeká náročné semifinále Českého poháru, ve kterém bude hostit Baník Most.

Házená Kynžvart – Iuventa Michalovce 22:31 (11:12). Nejvíce branek: Dresslerová 5, Vávrová 4, Patrnčiáková 4 – Krivokapić 6, Dvorščáková 6, Štefaníková 4, Kohuch 4, Kompaniiets 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/1:5/4. Vyloučení: 3:5. ČK: 0:1 (Dvorščáková). Diváci: 250.