Nakonec však Kynžvart musel vzít zavděk konečným pátým místem mezi českými týmy, k tomu pak skončil v semifinále Českého poháru, ale pro změnu uspěl na mezinárodní scéně, kde ve své premiéře dokráčel až do osmifinále.

„Po skvělé nováčkovské premiéře v MOL lize stejně jako úspěšném účinkováním v domácím Českém poháru, kde jsme naplnili klubové cíle, očekávání stejně jako elementární ambice při budování a stanovení vizí klubu, jsme si byli vědomi, že jsme vytvořili sportovními výkony a prezentací, doslovně nastavili vysokou laťku,“ byl si vědom po úspěšném premiérovém ročníku trenér Kynžvartu Peter Sabadka.

A právě povedou premiérou si Kynžvart ušil na sebe bič. „Překonávání laťky, kterou jsme si nastavili, bylo velmi náročné,“ uznává kouč Kynžvartu. A nebylo divu. Ostatní týmy házenkářské interligy, se totiž měly před Kynžvartem na pozoru, o to těžší roli výběr ze západu Čech v loňské sezoně měl.

„V MOL lize jsme neobhájili umístění z předcházející úspěšné sezony, cílem klubu bylo bojovat o účast v českém play-off, který by zaručoval předcházející umístění,“ poukazoval Sabadka.

Jeho výběr však do poslední chvíle bojoval právě o účast v play-off, které mu nakonec uteklo o pověstný kousek. „Dokázali jsme zvládnout tuhé, těžké MOL ligové utkání až do posledního kola, ve kterých jsme stále bojovali o možnou účast v play-off, avšak jsme se museli uspokojit s účastí v play-out, kde jsme naplnili stanovený cíl vyhrát tuto skupinu a skončit celkově pátí,“ vypíchl pozitiva z loňské sezony kormidelník Kynžvartu.

V Českém poháru pak Kynžvart zakončil své účinkování po dramatické bitvě s favorizovaným Mostem v semifinále.

„V Českém poháru jsme se dostali do semifinále a znovu nás zastavil tak, jako i v minulém roce ve finále Baník Most, obhájce, dlouholetý fenomén na domácí klubové scéně,“ narážel Sabadka na těžkého soupeře, se kterým se jeho tým o finálovou účast statečně pral.

Vše si však Kynžvart vynahradil při své premiéře na mezinárodní scéně, kdy se představil v Evropském poháru, ve kterém dokráčel až do osmifinále.

„V premiérové účasti našeho účinkování v evropské soutěži jsme se dostali až do osmifinále, čímž jsme nenabrali jen premiérové zkušenosti, ale jsme opět překročili naše sportovní ambice, cíle i očekávání,“ pochvaloval si Sabadka.

Po zasloužené přestávce se navrátily házenkářky Kynžvartu v pondělí 10. července zpět do tréninkového procesu, když zahájily přípravu na svou třetí sezonu v MOL lize.

„Příprava bude pestrá a náročná. Budeme využívat možnosti domácího prostředí. Na začátku srpna pak odcestujeme na herní soustředění do Dunajské Stredy,“ prozradil náplň letního drilu Sabadka.

Tradičně si zpestří kynžvartský výběr neoblíbené galeje i přípravnými zápasy. „Máme v plánu několik utkání, namátkou s aktuálním mistrem Slovenska Dunajskou Stredou či Šalou. Odehrajeme také turnaj v Polsku a ještě plánujeme nějaké zápasy s týmy z Německa,“ přiblížil Sabadka utkání, které jeho tým čekají. Do týmu se navíc během přestávky zapojily dvě nové tváře.

„Družstvo jsme doplnili Slovenkou Natálií Neméthovou a Černohorkou Ivanou Durovič,“ představil nové akvizice v týmu Kynžvartu Sabadka. A s jakým cílem bude Kynžvart vstupovat do nové sezony?

„V následující sezoně se budeme snažit naplňovat naše cíle, které jsou paralelní s pokračováním a naplněním dlouhodobých cílů, ambicí a vizí při budování našeho klubu Házená Kynžvart,“ řekl závěrem k cíli kynžvartský trenér.