Nedělní mistrovská utkání v minulém víkendu zastihla mariánskolázeňské týmy v dobré pohodě, což se ukázalo na vybojovaných výsledcích, které dosáhly proti soupeři z nejsilnějších, mužstvům HC Energie Karlovy Vary.

Třetí třída, mužstvo „A“, po zaváhání v první třetině dokázala srovnat ve druhé části krok se soupeřem, aby v závěru třetího dějství strhla vítězství na svou stranu. Družstvo „B“ třetí třídy nemělo na své straně tolik štěstí a ani síly porazit svého soupeře, který vybojoval vysokou výhru, naštěstí však jedinou v tomto společném klání. Absolutorium patří čtvrťákům, kteří svou hrou přiváděli početné publikum, složené bohužel pouze z řad rodičů, mnohdy k němému úžasu, který vzápětí vystřídalo hromové skandování a jásot. Celé mariánskolázeňské družstvo podalo skvělý a bojovný výkon. První třetinu sice prohrálo po samostatném nájezdu, které v letošní sezoně vystřídala vyloučení, 1 : 0, ale druhé dějství přineslo vyrovnání pro mariánskolázeňské barvy a ani další samostatný nájezd nepomohl Energii skórovat a strhnout tak vedení na svou stranu. Do třetí části hry se tak šlo za stavu, který nezvýhodňoval ani jeden tým a s touto skutečností se hoši vyrovnali bravurně. Uchopili otěže utkání do vlastních rukou a již nepřipustili jakékoliv zaváhání na cestě k vítězství. Za tento skvělý sportovní zážitek, který ukázal, že není neporazitelného soupeře, patří celému kolektivu dík a velké uznání.

Výsledky utkání

HC Tachov-M. Lázně

3. třída

HC Tachov-M. Lázně A 5

HC Energie K. Vary 4

0:3, 2:1, 3:0

Branky: Strnad 3, Sláma 2

HC Tachov-M. Lázně B 2

HC Energie K. Vary 15

1:4, 0:7, 1:4

Branku vstřelil: Petrášek

4. třída

HC Tachov-M. Lázně A 3

HC Energie K. Vary 1

0:1, 1:0, 2:0

Branky: Vašíček 2, Gažík 1

První vystoupení starších žáků v mistrovském utkání vyznělo pro mariánskolázeňské barvy velice příznivě. Vysoké vítězství bylo zaslouženým vyjádřením poměru sil na ledové ploše, přičemž obraz hry po celé utkání odpovídal dosaženému stavu. Družstvo podalo velmi dobrý kolektivní výkon, který je dobrým příslibem do letošní sezony.

Starší žáci

HC Mariánské Lázně.cz 15

HC Rokycany 1

3:0; 7:1; 5:0

Branky:Dvořáček 6, Kovka 4, Poncar 2, Bartoš 1, Hřebík 1, Pecinová 1

Nedělní večer na zimním stadionu si pro svůj přátelský duel vyhradili muži HC Mariánské Lázně.cz. K utkání si pozvali účastníka 4. Bundesligy, mužstvo EHC Chemnitz. A byl to hokej, který se na mariánskolázeňském zimním stadionu již dlouho nehrál a tudíž bylo na co koukat. Ve velmi vyrovnané první třetině se domácí ujali gólem Contose vedení, které však vydrželo pouze jednu minutu a devět sekund. Drobné zaváhání však brankář Kolník skvělým výkonem v dalším průběhu utkání mužstvu vynahradil a spolu s Petrem Zhřívalem, který odchytal druhou polovinu utkání, si jasně řekli o svou nominaci do sestavy.

Přetahovanou obou mužstev, která přinesla pohledný hokej ve vysokém tempu, nakonec šťastným gólem rozhodli ve svůj prospěch v 54. minutě hosté. Je škoda tak pěkného skalpu, že nezůstal doma, ale byl to zážitek.

Muži

HC Mariánské Lázně 1

EHC Chemnitz 2

1:1; 0:0; 0:1

(rošp)