Karlovy Vary v minulém kole konečně přetnuly sedmizápasovou sérii bez výhry, když si doma poradily s Vítkovicemi. Teď se pokusí využít domácí prostředí znovu. „Uvědomujeme si, že vzhledem k postavení v tabulce to bude velmi důležité utkání, s velmi těžkým soupeřem, který se dostal na vítěznou vlnu. Hodně posílil několika hráči na všech postech. V posledních kolech jsme ale odehráli velmi dobré zápasy a já věřím, že pokud budeme dodržovat to, co si řekneme, tak zvládneme i utkání s Chomutovem,“ je přesvědčen karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Co může rozhodnout o osudu duelu? „Bude to určitě vyrovnané utkání, kde bude klíčová produktivita a individuální chyby. Kdo bude zodpovědnější a produktivnější, ten uspěje,“ myslí si Tomáš Mariška.

Jazýčkem na vahách může být také hra v nekompletních počtech na ledě a disciplína. V tom se Energii s Vítkovicemi dařilo. „Nedělali jsme zbytečné, hlavně útočné fauly. Když už jsme nějaké oslabení měli, tak se nám povedlo je slušně ubránit. Dali jsme branky z přesilovek, každý gól z těchto speciálních situací hodně pomůže,“ ví karlovarský asistent, který také věří v pomoc fanoušků.

A Chomutov? Ten dlouho v extralize tápal. Osm kol měl na kontě bodů nulu. Poslední dva zápasy ale vyhrál. Již v sestavě s ostříleným Radkem Dudou, kterého si kouč Vladimír Růžička stáhl z prvoligových Benátek. „Nejsem žádný spasitel. Chtělo to jenom trošku toho úsměvu na tvář, trochu sebevědomí. Neměli jsme být proč smutní, pár zápasů jsme prohráli, ale neprohráli jsme válku. Upravili jsme si detaily hry a naskočili jsme. Věřím, že jsme na správné vlně a pojedeme dál,“ říká s úsměvem Radek Duda.

Jak speciální bude páteční zápas pro odchovance Baníku Sokolov, který odehrál v karlovarském dresu více než šedesát zápasů? „Samozřejmě je to umocněno tím, že se špíl hraje ve Varech, a navíc o pomyslného posledního fleka. Pro mě je ale speciální zápas každý z toho důvodu, že si v tolika letech můžu zahrát extraligu. Je to pro mě sen, vážím si toho a užívám si to,“ zůstává v klidu 39letý útočník.

Derby ale Radek Duda přesto považuje za velmi důležité. „Hraje se prakticky o šest bodů, je to pro obě mužstva možná zlomový zápas, jak se nakopnout a zachránit sezonu,“ míní.

Utkání začíná v karlovarské Realistic Aréně v 17.30 hodin.