Začátek utkání totiž patřil domácím, již ve 4. minutě Oldřicha Cichoně překonal Pěnčík a jen dvě minuty nato na něho navázal Žalčík, a Sokolov tak brzy prohrával o dva góly.

Celkově Draci pořádně baníkovcům zatápěli, ale především zásluhou Cichoně se jim nepodařilo vstřelit třetí branku. Sokolov se ovšem začal pomalu zvedat, ale gól nepřicházel, Šmerhova střela z 15. minuty skončila jen na tyči.

Pak přišel nešťastný moment, po srážce se Šmerhou musel kluziště opustit otřesený gólman domácích Vojtěch Mokrý, jenž nakonec skončil v nemocnici, a nahradil ho nováček v týmu Šumperku Richard Běhula.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Chance liga: Druhá třetina zlomila Kolínu v Sokolově vaz

A ten prakticky záhy, hned z první střely, která na něj šla, inkasoval, když na něho v čase 17:27 vyzrál Filip Kuťák. Sokolov tak před odchodem do kabin vstřelil důležitou kontaktní branku. „Měli jsme nějaký plán, který nám bohužel nevyšel. Gólem na 2:1 jsme se ale do zápasu zase dostali,“ komentoval zápas sokolovský lodivod Martin Štrba.

Zatímco první třetinu začali lépe hokejisté Šumperka, v té druhé se karta obrátila. Ve 24. minutě si od modré sjel do levého kruhu obránce Martin Weinhold, dostal přesnou přihrávku od Kverky a v zakončení se nemýlil.

Rázem tak bylo srovnáno. Na další ofenzivní podívanou si diváci ve Škoda Aréně museli počkat do poloviny utkání – domácí šanci vychytal Cichoň a chvíli nato na druhé straně netrefil odkrytou branku Tomi.

Třetí gól Baníku přišel jako blesk z čistého nebe. Nahození Pořízka z vlastního pásma tečoval před brankou Běhuly Vojtěch Tomi, a ten lovil puk ze své sítě již potřetí. Do třetí části tak šel Baník s jednogólovým náskokem.

Takže začátek první třetiny patřil domácím, té druhé hostům, a třetí, aby se to nepletlo, opět spíše domácímu celku.

Šumperští však ze svého tlaku nic nevytěžili, a tak opět udeřilo na druhé straně. V 52. minutě se do rychlého protiútoku dostali Kverka s Kuťákem, první jmenovaný přihrával a Kuťák z voleje vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Necelé čtyři minuty před koncem se domácí rozhodli odvolat brankáře Běhulu, a protože byl nedlouho nato vyloučen Kuťák, odolávali Sokolovští dvojnásobné přesilovce.

A odolávali úspěšně. Nejenže během ní neinkasovali, ale dokonce skórovali, když Žalčíkovy chyby využil kapitán Baníku Tomáš Rohan a od modré čáry poslal kotouč do prázdné branky.

V pokračující přesilové hře sice Draci ještě snížili zásluhou Vachutky, ale to na výhře Sokolova už nic nezměnilo. „Po první třetině jsme si něco řekli a něco jsme změnili. Chtěl bych poděkovat klukům, že ty dvě třetiny zvládli výborně,“ chválil své svěřence Štrba.

„Listopad jsme vlastně zakončili bez porážky, což je vynikající, a ještě jednou velký dík celému týmu,“ dodal. Baník tedy vyhrál i sedmé listopadové utkání a v tabulce Chance ligy poskočil už na třetí místo.

Následující středeční utkání s Kadaní má výsledek předem známý – Baník vyhraje kontumačně 5:0. Do ostré akce tedy půjdou jeho hráči až příští sobotu, kdy jedou do Jihlavy.

Draci Pars Šumperk – HC Baník Sokolov 2:5 (2:1, 0:2, 1:2). Branky a nahrávky: 4. Pěnčík (Drtil, Antoníček), 6. Žálčík (D. Kindl, Drtil), 59. Vachutka (Spratek, Macuh) – 18. Kuťák (Kverka, Kružík), 24. Weinhold (Kverka, Kuťák), 37. Tomi (Pořízek), 52. Kuťák (Kverka, Kružík), 57. T. Rohan (Tomi). Rozhodčí: Cabák, Marek – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 900.
HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Rulík, Weinhold, Vodička, Zeman, Mrowiec – Jurčík, Jiskra, Tomi, Kuťák, Kverka, Kružík, Pořízek, Rohan T., Šmerha, Šik, Hašek, Sloboda.