Poprvé ve své historii uvidí město Cheb své hokejisty ve druhé lize. Stadionu se tak splnil jeho sen. Ten další je třetí nejvyšší soutěž v nejzápadnějším okrese naší země udržet. „Hlavně chceme nabídnout Chebanům atraktivní sport, zalíbit se a etablovat jako pravidelná sportovní zábava pro širokou veřejnost a hlavně jako motivace pro naše mladé hokejisty,“ říká předseda klubu David Speierl.

Stadion jde do premiérové sezony ve druhé lize s pokorou, nechce být ale jen do počtu. „Chceme předvádět atraktivní hokej, plný bruslení a bojovnosti. Stavíme hlavně na týmovosti a soudržnosti party. Sázet budeme na tvrdou, poctivou práci,“ říká šéf chebského hokeje.

Předpoklady by mohly být naplněny, pod koučem Michalem Jägerem se sešla zajímavá parta. Většinu týmu tvoří mladí hráči, kteří prošli karlovarskou hokejovou Akademií, doplněni jsou o zkušené harcovníky, Davida Hrušku, Davida Trošku nebo Vojtu Šika. „Drtivou většinu kádru tvoří hokejisté z našeho regionu, je to pro nás klíčové v politice klubu,“ vysvětluje David Speierl.

Chebští se mohli také spolehnout na podporu města. „Za to jim patří obrovské poděkování,“ pokyvuje předseda HC Stadion Cheb.
První zápas čeká chebského nováčka už v sobotu od 17 hodin na domácím ledě proti Příbrami. Základní vstupné je 60, zlevněné 30 Kč. Kapacita by měla stačit, po omezení činí stále přes 1200 míst.