VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muži Stadionu potvrdili roli a vedou soutěž

Konečné první místo v tabulce má pouze ve svých rukách. Stačí neprohrát v posledních třech utkáních 

22.1.2016
SDÍLEJ:

Stadion Cheb porazil vysoko M. LázněFoto: Deník/Bedřich Klima

   Dlouho očekávaný zápas dvou nejlepších týmů HC Stadion Cheb a HC Mariánské Lázně v tabulce Krajské ligy mužů Karlovarského kraje byl na pořadu 16. kola, tentokrát na chebském zimním stadionu. Kdo se přišel podívat, byl svědkem krásných hokejových okamžiků. Vzájemná utkání obou soupeřů byla vesměs vyrovnaná (8:7, 6:7SN, 3:7), a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj.
   Úvod zápasu patřil domácím, kteří se svým pohybem dokázali udržet v útočném pásmu a několikrát ohrozili hostujícího gólmana, ovšem bez gólového efektu. Jenomže hokej se hraje na góly a ty dávali hosté. Ve třetí minutě se z rychlého protiútoku dostal do sólové akce hostující Černý a ten nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Za třicet vteřin se z nevinné akce, kdy hosté šli střídat, ujala střela ze střední vzdálenosti a hosté vedli 0:2. To nevydržel domácí gólman Francisko a se sklopenou hlavou odjel na střídačku, bylo zle. Posila chebského týmu z druholigového Baníku Sokolov se necítila ve své kůži. Trenér Kmoníček si vyžádal oddechový čas a třicet vteřin stačilo, aby se chebský gólman otřepal z nepříznivé situace a vrátil se do klece. Hra se vyrovnala a začal boj o vyrovnání. Těžko překonatelný gólman hostí držel šance svého týmu. Ani přesilová hra domácích nevedla ke kýženému korigování nepříznivého výsledku. Tlak Chebských nabídl hostům brejkovou situaci, kterou hasil pouze za cenu faulu Šafařík. Nařízeného trestného střílení se ujal faulovaný hráč Chaljavin, který mohl udeřit potřetí, avšak při svém střeleckém pokusu zlomil hůl a gólman Francisko puk v klidu pokryl. Jako by té smůly nebylo dost! V pokračující přesilové hře se hosté dostali ke střele od modré čáry a nešťastná teč se odrazila přímo do víka domácí branky. Stav utkání na 0:3 upravil chebský hráč Žemlička, který tuto sezónu hostuje v Mariánských Lázních. Jeho radost ze vstřelené branky byla ovšem na dlouhou dobu poslední v tomto utkání.
   Kdo si myslel, že tento moment domácí hráče zlomil, byl na omylu. Nejofenzivnější tým soutěže začal přidávat na obrátkách a herní situace se začala zužovat pouze do obranného pásma hostů. V patnácté minutě napřáhl od modré čáry Strýček a přihrávku Stokláska tak uklidil tvrdou střelou za hostujícího gólmana, který neměl šanci reagovat. Herní převaha týmu byla patrná hned za třicet šest vteřin, skóre se opět pohnulo na 2:3. To nabral rychlost podél pravé strany kapitán Stoklásek a jeho tvrdou střelu nedokázal gólman udržet ve své výstroji a volný puk uklidil do branky Šafařík. Vyrovnání zařídil za padesát vteřin Řepík, který využil rychlou výměnu puku se Stokláskem. Gólman hostů se musel ještě jednou otáčet do své sítě pro puk. To když v devatenácté minutě zařídil obrat kdo jiný než Stoklásek. Domácí potřebovali pouze čtyři minuty a patnáct vteřin na otočení nepříznivého skóre z 0:3 a 4:3. To je opravdu neuvěřitelná ofenzivní síla týmu!! Skvělá první třetina dala zápletku pro druhou část, protože výhodu přesilové hry přerušila siréna ukončující první dvacetiminutovku.
   Do druhé třetiny se postavili na buly Chebští v pěti proti čtyřem Mariánskolázeňským a pouze patnáct vteřin jim stačilo, aby početní výhodu využili. Rychlou kombinaci využil Řepík, který překonal gólmana střelou mezi betony. Tlak domácích nijak neustával a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Po gólech Řepíka a Novotného se opařený soupeř nezmohl na žádný odpor. Jeho agresivita vyústila pouze v řadu zbytečných faulů. Ty rozhodčí trestal. V jedné z přesilových her se trefil kapitán Stoklásek na 8:4, vyhnal tím jinak vynikajícího gólmana hostí Webrta z branky. Střídající gólman měl ovšem obtížnou situaci a zastavit rozjetou mašinu bylo takřka nemožné. Obzvlášť když soupeř nabídl další přesilovou hru za faul Karolika. Bezchybné odehrání přesilové hry ukončil sérií rychlých přihrávek svou trefou Boušek a přivítal tak střídajícího gólmana. Tečku za druhou třetinou udělal Novotný po kombinaci s Novým a Šafaříkem. Druhá třetina vyzněla jasně pro domácí tým 6:0 a celkové skóre 10:3 uspokojilo některé diváky natolik, že opustili hlediště.
   Ve třetí třetině se gólový brankostroj již nedal zastavit. Rychlé góly Bouška, který využil početní výhodu, a Šafaříka udělaly z utkání doslova exhibici. Odevzdaný soupeř přestal bruslit a tempo hry poněkud polevilo. Ovšem góly padat nepřestaly, a tak se roztrhl pytel s hattricky. Ve čtyřicáté páté minutě zkompletoval svůj hattrick Novotný, minutu po něm Šafařík (již dříve si připsal hattrick Řepík). Jaký by to byl kapitán, kdyby si nepřipsal další (již čtrnáctý v celé soutěži) třígólový zářez v jednom zápase. Ještě jednou si mohli hosté zakřičet gól, ovšem moc radosti k oslavám nebylo. V nepřehledné situaci po buly nastřelil na branku hostující Karolik puk, který skončil až v síti chebského gólmana, který příliš neviděl. Pak se ještě třikrát prosadili chebští útočníci. Nejprve Stoklásek, pak Pfister a rozloženého soupeře dorazil sólovou akcí Šafařík, který gólmanovi vymetl poslední pavučiny v brance. Jasná výhra domácího týmu nasměrovala k vítězství v základní části soutěže. První místo v tabulce má pouze ve svých rukách. Stačí neprohrát v posledních třech utkáních.
   Mužské béčko hrálo dvě utkání KSM KV kraje ve dvou dnech. Ve čtvrtek se utkali s IHT Brimstones a ustrašený výkon domácích dal prostor pro rychlé mladíky v řadách chebského týmu. Tři góly Schovánka, Tomka a Drenčka v první třetině položily základ pro vysokou výhru. Ve druhé třetině se trefili Tomek, Horník, Petroš a dvakrát Schovánek. Dobře kombinující tým nedal soupeři prostor pro vytvoření si nebezpečné akce, která by vedla k čestnému gólu. Až za stavu 0:11 se prosadil Postl Martin, který tím sebral radost gólmanovi z první vychytané nuly. Výsledek utkání v závěru ještě pečetili Speierl a Drenčko.
   Druhý den si ovšem chebské béčko sáhlo na dno svých sil, když bez posil týmu nastoupilo proti jedinému týmu, který je dokázal jako jediný v prvním kole porazit, a to PSK 96 Cheb. V úvodu utkání to Stadionu B nejezdilo, jak by mělo. Unavení hráči nedokázali zvýšit tempo hry a toho dokázal soupeř využít. Až v deváté minutě se prosadil v přesilové hře hostující Mičuda. Když v oslabení ujel Holý, zvyšoval na 0:2. Ve druhé části hry sice snížil nepříznivý stav na 1:2 Kukla, ale vyrovnání se nekonalo. Hned vzápětí odpověděl opět Mičuda a na to již nedokázali domácí najít recept. Když před koncem druhé třetiny pečetil svůj hattrick Holý, věděl soupeř, že nemá svůj den. Ve třetí třetině sice padl stejný počet gólů jako doposud, ovšem po třech do každé branky. Soupeř se mohl radovat z vysoké výhry nad lídrem soutěže 4:8.
Kategorie starších a mladších žáků měla volné kolo, které bylo využito pro vložení turnajů krajských výběrů v projektu „Výchova talentované mládeže" (VTM). V celorepublikovém měření sil těch nejlepších se projektu VTM zúčastnilo šest našich hráčů. Výsledky těchto utkání jsou k dispozici na onlajny.com.
   Kategorie 4. tříd vycestovala ke svému utkání do Mariánských Lázní a poprvé v tomto roce musela skousnout hořkost porážky utkání na velké hřiště. Proti soupeři se těžko prosazovali chebští útočníci, a proto nedokázali strhnout vítězství na svou stranu. Ve čtvrté minutě se sice trefil soupeř, ale na to záhy odpověděl Šilhan proměněným nájezdem za odpískaný faul. Když se soupeř ještě v první třetině prosadil také samostatným nájezdem, skončila první třetina 2:1 pro domácí Mariánské Lázně. Obraz hry nenaznačoval, že by se mohlo utkání otočit ve prospěch Chebu. Soupeř měl v tomto utkání prostě navrch a konečné skóre 5:2 to také potvrdilo.
   Hokejisté 3. tříd ve svém utkání v minihokeji proti stejnému soupeři uspěli napůl. V prvním utkání jasně přehráli soupeře 1:36 a druhé utkání skončilo 18:7 pro soupeře. Nejlepšími střelci se stali s devíti góly Bařina Marek a Valuš Jan.
   V těchto dnech (PO-ST-PÁ vždy od 15:30 hodin) probíhá nábor malých hokejistů do členské základny. Zveme kluky i holky na zimní stadion, aby si vyzkoušeli tréninky ledního hokeje. Kdo ještě nestál na bruslích, může si vyzkoušet zdarma, jaké to je na ledové ploše. Pokud se rozhodnete učit se lednímu hokeji, můžeme vám zapůjčit hokejovou výstroj a výzbroj zdarma. Více informací naleznete na klubovém webu www.hcstadioncheb.cz.
Výsledky zápasů
HC Stadion Cheb
v týdnu 11.1. – 17.1.2016
Muži A
HC Stadion Cheb – HC Mariánské Lázně 18:4 (4:3, 6:0, 8:1), góly: 15. Strýček J. (Stoklásek), 15. Šafařík (Stoklásek), 16. Řepík (Stoklásek), 19. Stoklásek (Řepík), 21. Řepík (Šafařík, Strýček J.), 23. Řepík, 27. Novotný (Boušek, Bečvář), 33. Stoklásek (Nový), 36. Boušek (Novotný, Strýček J.), 37. Novotný (Nový, Šafařík), 42. Boušek (Kala), 44. Šafařík (Bečvář), 47. Šafařík, 50. Stoklásek (Řepík), 57. Stoklásek (Řepík), 59. Pfister (Strýček J., Novotný), 59. Šafařík.
Muži B
IHT Brimstones Cheb – HC Stadion Cheb 1:13 (0:3, 0:5, 1:5), góly: 7. Schovánek (Petroš), 8. Tomek (Petroš), 14. Drenčko (Horník), 21. Tomek (Brychta), 25. Schovánek (Petroš, Polák), 26. Horník (Speierl), 27. Petroš (Polák, Schovánek), 34. Schovánek (Petroš, Polák), 44. Petroš (Hofman), 46. Schovánek (Drenčko, Petroš), 47. Brychta (Hofman), 54. Drenčko, 54. Speierl (Horník, Polák).
HC Stadion Cheb – PSK 96 Cheb 4:8 (0:2, 1:3, 3:3), góly: 22. Kukla (Marek), 47. Nožička (Marek), 53. Zeman (Polák), 60. Senaj (Kukla).
4. třída
HC Tachov/M.L. – HC Stadion Cheb 5:2 (2:1, 2:0, 1:1), góly: 6. Šilhan, 42. Váňa V. (Šilhan).
3. třída
HC Tachov/M.L. – HC Stadion Cheb 1:36 (0:13, 0:13, 1:10), góly: Bařina 9x, Valuš 9x, Moulis 8x, Žalud 6x, Aufrichtig 3x, Postl D. 1x.
HC Tachov/M.L. – HC Stadion Cheb – 18:7 (8:3, 7:2, 3:2), góly: Petr D. 3x, Kolář 2x, Černík 1x, Koloc 1x.

Autor: Redakce

22.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení