V sousedském derby ve 14.kole KLM KV kraje se střetli dva dlouholetí rivalové HC Farmáři Trstěnice s místním hokejovým celkem s HC Mar. Lázně. Od první třetiny se hrál pěkný, vyrovnaný, rychlý hokej s nasazením, kde v brankách výborně chytali oba brankáři (Hasala – Webrt) a utkání mělo vynikající atmosféru a šťávu. První třetinu vyhrávali Trstěničtí 2:1, měli tedy výborně rozehraný celý zápas. Druhá třetina však otočila celý vývoj očekávaného zápasu, to když ve 22´- 24´min.dostal trstěnický brankář Hasala tři laciné góly, po jeho chybách.
HC Farmáři Trstěnice ⋌5
HC Mariánské Lázně ⋌15
2:1, 1:8, 2:6
   Celek z Mar.Lázní otočil celý vývoj zápasu a šel do vedení. Farmáři poté propadli ve všem, přestali hrát a již se nevzchopili. Soupeř co vystřelil na branku, tak to brankář Trstěnic pustil. Jelikož Farmáři neměli druhého brankáře, tak si Hasala musel vypít kalich hořkosti až do dna a odchytat tak celý zápas až do konce. Dnes mu nebylo přáno a neměl svůj den.
   Utkání se hrálo velmi čistě, i když šlo o „derby". Trstěničtí již v zápase nenašli sílu a soupeř tak jednoznačně vyhrál. V letošní sezóně hraje ve výborné formě a je znát, že 3x v týdnu je na ledě a to přináší ovoce. To se o letošní sezóně Farmářů říci nedá, bez tréninků se již KLM hrát nemůže a to i přes to, že se tentokrát na zápas sešli ve velkém počtu.
  Utkání řídila trojice rozhodčích – HR: Belka, ČR: Marzy – Čelikovský, časomíra a zapisovatel: Kovka a Černý. Tresty 6:4, využití 1:4, oslabení 0:1, přihlíželo na 60 diváků.
   Branky za HC Farmáře Trstěnice: Lovas, Pech, Sádlo, Tišer J., Večeřa, asistence: 3x Sádlo, 1x Bubla, Škornička a Bubenščikov.
Branky za HC Mar.Lázně: 5x Formánek, 3x Himl, 2x Žemlička, 2x Říha, 1x Karolík, Chaljavin, Petr, asistence: 4x Formánek, 3x Chaljavin, 3x Himl, 2x Karolík, 2x Petr, 1x Žemlička a Hampejs.
HC Farmáři Trstěnice: Hasala, Sádlo, Dibala Z., Večeřa, Lovas, Loskot, Škornička, Bubenščikov, Tišer V., Bubla, Barták, Brytkov, Němec, Pech Milan, Tišer J., realizační tým: Šnajdr, Zeman – Ledvina, Ledvinová.
HC Mariánské Lázně: Webrt, Zhříval, Himl, Říha, Žemlička, Vašíček, Roth, Petr, Chaljavin, Budka, Formánek, Karolík, Hampejs, trenéři: Konfršt – Česal.
Pozvánka na hokej
KLM KV kraje:
V sobotu v 15.00 hod. odjíždí Farmáři z Trstěnic do Chebu, kde je od: 16.30 hodin čeká vedoucí celek soutěže HC Stadion Cheb. Všichni příznivci hokeje jsou srdečně na zápas zváni.
Další podrobnosti, zajímavosti a fotografie Farmářů Trstěnic najdete na www.tj-trstenice.cz , www.hosys.cz