O tom, že hokejový klub Stadion Cheb má na pozici trenéra áčka týmu mužů nového trenére Václava Kmoníčka, jsme už čtenáře informovali. Novému kouči jsme před soutěží položili několik otázek.
Jak vlastně došlo k tomu, že jste se objevil na lavičce HC Stadion Cheb?
Když jsem byl v angažmá v Karviné, volal mi Josef Krutina a já mu tehdy vzkázal, že se můžeme bavit o celé záležitosti až skončí sezona. Když mi tam skončila smlouva, chtěl jsem někam blíž k Chomutovu, kde žiji. Dostal jsem sice nabídku z Polska, ale to bylo sedm set kilometrů, a tak jsem jí odmítl. O Chebu jsem věděl, že vedení klubu má určité zajímavé vize, které byly pro mě výzvou, a tak jsem na nabídku kývl.
Co jste říkal kádru chebského týmu?
Zatím se s klukama jen seznamuji. Vedení klubu má svoje cíle, chtělo by Cheb do druhé ligy, nebo zatím alespoň hrát v horních patrech tabulky krajské soutěže. Tak i proto jsem se snažil kádr vhodně doplnit kvalitními hráči, které znám z období mé trenérské práce. Od vedení klubu cítím podporu. Tréninky se snažím dělat takové, jaké jsou v první nebo druhé lize, i když zatím hrajeme krajskou soutěž. Klukům se snažím vysvětlit, že musíme odtrénovat tak, abychom po tréninku měli z toho dobrý pocit, a ne si jen zastřílet a jít pak na pivo. Vidím samozřejmě mnoho nedostatků, na kterých je třeba zapracovat. Kluci se snaží, makají naplno. Je třeba s nimi hodně komunikovat, ať už v kabině nebo na ledě.
Přivedl jste do Chebu několik posil s ligovými zkušenostmi..
Tak pokud chceme pomýšlet na vyšší cíle, určitě je zapotřebí kádr posílit. Proto jsem oslovil několik hráčů a ti projevili zájem za Cheb hrát, i když řada z nich má ještě další povinnosti na trenérských postech nebo v zaměstnání. Kluci znají podmínky, za jakých se tu pracuje a chtějí Chebu pomoci. Jsou to hráči, kteří mají nejen extraligové zkušenosti, ale i zkušenosti ze zahraničních soutěží, a tak jejich přítomnost na ledě by měla být znát, navíc právě na ledě se mohou místní kluci od nich hodně naučit.
Takže v kompletním složení asi tým nikdy nenastoupí?
To asi ne. Je tady nasmlouváno deset hráčů. Když přijede čtyři pět hráčů, budu spokojený. Navíc chci, aby hráli domácí hokejisté. Nemůže to být tak, že domácí budou trénovat a do zápasu pak nastoupí jiní. Chci to vždy nakombinovat tak, aby v pětce byla trojice Chomutovských a dva hráči z Chebu. Výkonnost domácích by pak měla jít určitě nahoru.
Dá se říct , že jste optimista, co se chebského týmu týká?
Jsem věčný optimista. Nekoukám se zpět, zajímá mě jen to co je a co bude. Snažím se o to, aby měly tréninky úroveň, aby to bylo založeno na disciplíně každého z hráčů, abychom se mohli jeden druhému podívat do očí. Chtěl bych, aby se tu vytvořila dobrá parta. Je to základ, zvláště pak v těchto ryze amatérských podmínkách. Myslím, že chebští hráči svojí kvalitu mají, a pokud se doplní chomutovskými hráči, mělo by se to časem pozitivně projevit i na výsledcích. Zimák je tu nádherný, podmínky pro to, aby se tu hrála druhá liga, tu jsou. Vedení se snaží v rámci svých možností dělat maximum, takže věřím tomu, že by měl jít tým kvalitativně nahoru.