Přípravného dvojutkání hokejové reprezentace dívek U 15 mezi Českou republikou a Německem se účastnila také teprve jedenáctiletá Vivien Šmajdová z Chebu.
Mladá hráčka v současné době hraje v chlapeckém týmu HC Stadion Cheb a zkušenosti rovněž sbírá v divizní Plzni, druhé nejvyšší soutěži žen.
Vivien se do osmi let věnovala krasobruslení, kde získala bruslařské dovednosti a základy. Poté ji otec, který sám hrával řadu let hokej, přihlásil do hokejového oddílu HC Stadion Cheb a časem patřila Vivien k nejlepším i mezi kluky. Právě v divizní Plzni si jí všimli pozorovatelé reprezentace a pozvali ji spolu s dalšími padesáti děvčaty na kemp. „Protože je to teprve jedenáctiletá holka, ještě hokeji tak úplně nerozumí a řadu taktických úkolů ji člověk musí neustále učit. Doma se tomu plně věnujeme, rozebíráme videa a o hokeji hodně mluvíme," prozradil Libor Šmajda, Vivienin otec. A protože kromě něj a dcery hraje hokej také syn, hokej je v rodině na prvním místě.
Na zimním stadionu v Chebu Vivien několikrát zasáhla v dresu se lvíčkem na prsou do hry, ale na led naskakovaly zatím ještě zkušenější hráčky, přesto to byla pro ni velká zkušenost. A jaká bude budoucnost mladé reprezentantky? „To bude všechno záležet jen na ní. Po základní škole chce studovat střední školu se sportovním zaměřením, tak uvidíme. Samozřejmě že bych byl rád, kdyby u hokeje zůstala," přeje si otec