Hokejisté Stadionu sahali v prvním duelu po vítězství

Cheb - V úvodních minutách bylo vidět přesvědčení chebských hráčů zvítězit a tomu odpovídal tlak, který si vytvářeli

18.3.2016

Stadion zahájil kvalifikační bojeFoto: Deník/Bedřich Klima

HC Stadion Cheb má za sebou první zkušenosti z kvalifikačních duelů o 2. ligu ČR. Na domácím ledě přivítal v pátek v podvečer HC Lomnice nad Popelkou.
V úvodních minutách bylo vidět přesvědčení chebských hráčů zvítězit a tomu odpovídal tlak, který si vytvářeli přesnými kombinacemi, a gólové šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Skóre utkání otevřel Libor Řepík, který využil přesnou přihrávku Bouška mezi kruhy a nedal gólmanovi hostí šanci. V šestnácté minutě se zmocnil nahozeného puku rychlík Schovánek a vyslal ho na branku hostí, zvýšil skóre na 2:0. Když se v přesilové hře prosadil Šafařík, diváci se mohli radovat potřetí v utkání. Hosté se ovšem nevzdávali a ještě v první třetině snížili v přesilovce na 3:1. V úvodu druhé třetiny se bleskově prosadila dvojice Senaj, Stoklásek, kdy se druhý jmenovaný trefil přesně k tyči a bylo to 4:1. Slibně rozehrané utkání se ovšem začalo komplikovat, když se domácí hráči nechali uchlácholit slibným náskokem. Soupeř totiž nechtěl odjet s prázdnou a zařadil vyšší rychlostní stupeň. Výsledkem bylo snížení na rozdíl jediné branky, když se trefili Knap a Rudiš. Na to vzápětí zareagoval náš druhý útok, když po rychlé spolupráci Novotného s Bouškem střílel do černého Bečvář. Vedení bylo opět dvoubrankové. Ovšem soupeř se nevzdával a v sólovém úniku překonal bezmocného Franciska Kuch. Vyrovnání zajistil Knap, který trefil minutu před koncem druhé části přesně odkrytou branku.
   Do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 5:5. Ve třetí třetině byli aktivnější hosté, kteří si svým pohybem vysloužili přesilovou hru pět na tři. Tu ovšem domácí obránci ubránili a vzápětí nato se prosadil individuální akcí Novotný, který využil chybu v rozehrávce hostí. Tlak hostí s přibývajícími minutami rostl, a když dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal Lemfeld, mohli se bát o výsledek. Rozhodčí totiž nabídl hostům přesilovou hru, kterou však nedokázali využít. Zápas dospěl do prodloužení a to začali hosté v pokračující přesilové hře čtyři na tři. Již to vypadalo, že padesátivteřinovou přesilovku domácí ubrání. Ovšem na konci oslabení se zmocnili puku hráči Knapp a Lemfeld, který vystřelil Lomnici druhý bod v nastavení.
   Druhý domácí duel byl pro chebské hráče poněkud rozpačitý. Na chebský zimní stadion zavítal HC Junior Mělník a svou strojovou hrou nedal Chebským šanci na dobrý výsledek. V první minutě překvapil domácího gólmana z rohu kluziště hostující Kašák, když vyslal střelu na branku. Po čtyřiceti šesti vteřinách to bylo 0:1. Rychlost hostujících hráčů vedla k sérii faulů a hosté měli záhy možnost přesilové hry pět na tři. Tu využil přesnou střelou od modré čáry Nový a hosté se radovali podruhé. Domácí tým byl v první třetině potrestán menším trestem celkem pětkrát a to se podepsalo na jeho hře. Příliš šancí si nevytvořil a jeho ofenzivní síla se neprojevila. Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal a přišly i vyložené šance. Tu největší neproměnil Senaj, který netrefil zcela odkrytou branku. Poté přestřelil Stoklásek v situaci dva na jednoho. Ve druhé části gól nepadl, a tak se očekával tvrdý boj ve třetí třetině. Zkušení hráči Mělníka ovšem proměnili závěr utkání v exhibici. Když se po rychlém protiútoku trefil Příhoda, roztrhl se pytel s gólovou nadílkou. „Konečné skóre je příliš kruté, avšak nutno přiznat, že mělničtí hráči v závěru utkání jasně dominovali. První zkušenosti z kvalifikačních zápasů jsou pro naše hráče k nezaplacení. Divácká kulisa, která se sešla na dvou zápasech, byla fantastická. Věříme, že poslední domácí zápas kvalifikace bude zajímat nejen hokejové fanoušky, ale přiláká i širokou veřejnost. Pro diváky to byl jistě zážitek, který se na zimním stadionu příliš často nekoná," řekl sekretář klubu Josef Krutina.
   Mladší žáci si výhrou nad karlovarskou Energií zajistili dvě kola před koncem soutěže jisté vítězství ve skupině o šestnácti účastnících. Jejich výkony vzbuzovaly respekt nejen u protihráčů, ale především u trenérů ostatních týmů. Pravidelně dokázali porážet týmy s extraligovou příslušností v Karlovarském a Ústeckém kraji a patří jim velké poděkování.
Výsledky zápasů
HC Stadion Cheb
v týdnu 7.3. – 13.3.2016
Muži A
HC Stadion Cheb – HC Lomnice nad Popelkou 6:7 P (3:1, 2:4, 1:1 – 0:1), góly: 10. Řepík (Boušek), 16. Schovánek (Volek, Nový), 18. Šafařík (Strýček J.), 21. Stoklásek (Senaj), 36. Bečvář (Novotný, Boušek), 53. Novotný.
HC Stadion Cheb – HC Junior Mělník 0:8 (0:2, 0:0, 0:6).
Muži B
HC Stadion Cheb – PSK 96 Cheb 7:3 (2:1, 3:0, 2:2), góly: 5. Moudrý (Horník), 8. Schovánek (Hofman), 22. Moudrý (Horník), 31. Hofman (Petroš), 32. Schovánek (Marek), 46. Nožička, 51. Hofman (Petroš, Schovánek).
Starší žáci
HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Cheb – 3:5 (0:1, 3:0, 0:4), góly: 11. Halamka, 48. Varvařovský, 54. Baranec (Čermák), 57. Votoupal (Halamka), 58. Halamka.
HC Stadion Cheb – HC Slovan Louny 4:7 (1:2, 2:4, 1:1), góly: 3. Čermák (Baranec), 31. Hurta (Čížek), 39. Halamka, 53. Halamka.
Mladší žáci
HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Cheb 1:7 (0:3, 1:2, 0:2), góly: 3. Ščislák, 9. Flaksa (Petřík), 9. Kožík (Flaksa), 25. Kožík (Tomšovic, Flaksa), 38. Kožík (Kubík, Tomšovic), 44. Kubík (Řezníček), 49. Váňa V. (Šilhan).
HC Stadion Cheb – HC Slovan Louny 3:3 (1:2, 1:1, 1:0), góly: 7. Váňa M. (Váňa V.), 39. Šilhan (Váňa V.), 57. Váňa V. (Tomšovic, Ščislák).

Autor: Redakce

18.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.