Euroliga 2008/2009, po několika letech opět oživený projekt hokejové soutěže. Té se účastní celky z Česka a Německa, po čtyřech z obou států. Letošního ročníku se zúčastní i hokejisté Františkových Lázní. Vedle nich pak týmy HC Laser Cheb, EHC Wunsiedel, Alte Wölfe Selb, Salamander Hof, HCH Cheb, HC Kynšperk a HC Mitterteich. Soutěž tak nabídne zajímavou konfrontaci amatérských hokejistů u nás a sousedů z Německa.

HC Františkovy Lázně 5
HC Laser Cheb 5
1:2, 2:2, 2:1

První klání odehráli Lázeňští na domácím ledě proti Laseru, celku, se kterým se dobře znají. Zpočátku ze znalosti soupeře těžili především hráči hostí. Ve 3. minutě se volně ležícího puku jal Matoušek a poslal jej mezi Vránovy betony. Náskok soupeře smazal o dvě minuty později kapitán Františkových Lázní. Petr Oliva si nabruslil mezi kruhy a Líbalova lapačka máchla na prázdno. Avšak nástup domácích hokejistů nebyl oslnivý, v 7. minutě se dopustili chyby a tu parádní trefou pod břevno potrestal Belka.

Na další branku se čekalo do úvodu druhé třetiny, než se puku jal Miloš. Ten s kotoučem na holi vybruslil až před Vránu a krátkým švihem ho prostřelil. Františkolázeňský brankář podal výborný výkon, jednu z šancí soupeře skvěle uhasil vypíchnutím hole. I Líbal v brance Laseru se činil, Andělův únik kryl výborně poskládanými betony. Po polovině utkání se o slovo přihlásil podruhé Matoušek, který zvýšil už na 4:1 a nad domácími se začala stahovat temná mračna. Ta začal rozhánět Lubomír Čech, když z kruhu mířil přesně mezi betony. Uběhly tři minuty a hrdina předchozího okamžiku skóroval znovu. Ideální příležitost navýšit ubývající vedení měl Belka, který prováděl přísně nařízené trestné střílení. Nenaložil s ním gólově, Vrána jeho nájezd vykryl.

Zkušený útočník Čech měl prsty i ve vyrovnávací trefě, jeho střelu lehce tečoval Hodík a začínalo se od nuly. Dokonalý obrat ve skóre dokonal Jiří Anděl. Ten vystihl rozehrávku Laseru, nahodil raketové motory, pláchl soupeřům a neomylně zavěsil – 5:4. Z vedení se Františkovy Lázně těšily jen dvě minuty, než jejich obrana zapomněla na Miloše. Ten před Vránou nezazmatkoval, počkal si na pohyb gólmana a mezi jeho betony určil konečnou podobu výsledku. Nic na ní nezměnil ani další únik Anděla, kterého před zakončením zastavila závěrečná siréna.
Branky: 5. Oliva, 32. a 33. L. Čech, 49. Hodík, 51. Anděl – 3. a 31. Matoušek, 24. a 53. Miloš, 7. Belka. Rozhodčí: Čelikovský, Kotrbáčková Ivana. Vyloučení: 3:1. Bez využití.

Frant. Lázně: Vrána – Oliva, Kapr, Kanev, Čičič – L. Čech, Kašpar, Anděl, Jaksch, Kubiš
Laser Cheb: Líbal – Petřík, Miloš, Loužek – Pečárka, Belka, Matějka, Baranec, Velek, Matoušek.