Končící hokejová sezona je pro mladší a starší žáky B ve znamení posledních dohrávek, a tak začali hned v pondělí na ledě v Tachově s HC Cheb. Mladší žáci do utkání nevstoupili zrovna nejlépe. Nedokázali se dostat do tempa a po první třetině prohrávali 2:0. Ve druhé části hry se vývoj začal obracet, ale neproměněné šance je opět stály vítězství. Starší žáci vstoupili do utkání s odhodláním a ujali se vedení. Soupeř však postupně převzal iniciativu, kterou vyjádřil i brankově. Zlepšený výkon domácích ve třetí třetině již stačil pouze na korekci výsledku.
Další utkání mladších žáků v pátek v Děčíně bylo velmi vyrovnané, ale opět se jim nepodařilo proměnit šance, které si kluci vytvářeli. Soupeř své příležitosti využil mnohem lépe, a tak si ani z Děčína nevezou body. Starší žáci nedokázali do pátku vyřešit zdravotní problémy, které decimují tým v posledních týdnech, a tak odjeli do Děčína ve velmi oslabené sestavě. I přes velmi statečný výkon kluci opět podlehli.
Sobotní turnaj starších žáků se stal na ledě v M. Lázních velmi zdařilou konfrontací, ze které domácí tým vyšel velmi dobře. Druhé místo za K. Vary je možno považovat za úspěch.
Zlatým hřebem hokejového programu tohoto týdne se stalo bezesporu utkání dorostu s HC Strakonice. Na úvodní duel kvalifikace do první ligy staršího dorostu bylo dramatické již jen čekat a trocha té nervozity se přenesla i na hokejky domácích, což nepříznivě ovlivnilo úvod duelu. Druhá branka zápasu, která znamenala vedení Strakonic 0:2, však jakoby pokropila domácí živou vodou a ti dali během následující minuty jasnou odpověď, snížili na 1:2. Druhou část hry domácí jasně ovládli a strhli průběžné vedení na svou stranu. Třetí třetina se stala přetahovanou v níž kluci hájili chudé vedení. Hráli však hezký a bojovný hokej po celém kluzišti, jehož velkou devízou bylo svorné kolektivní pojetí. Paní štěstěna však tentokrát více přála hostům, kteří dokázali tři minuty před koncem propasírovat kotouč skrze jinak dobře chytajícího Procházku.
Kvalita tohoto utkání je nejlepší pozvánkou na druhý duel dorostenců, na který všechny srdečně oddíl zve v pátek 22. 3 2013 od 15:30 hod. Bude se nepochybně jednat o vrcholný sportovní zážitek letošní sezony.

Mladší žáci
HC Tachov-M. Lázně - HC Cheb 1 : 2, třetiny (0:2; 0:0; 0:1)
Branku vstřelil Vrba
Starší žáci
HC Tachov-M. Lázně - HC Cheb 6 : 14, třetiny (2:2; 0:5; 4:7)
Branky: Černý 2, Křemen, Gažík, Klejna, Hornof
Mladší žáci
HC Děčín - HC Tachov-M. Lázně 4 : 2, třetiny (2:0; 1:1; 1:1)
Branky : Fukal, Hrůša
Starší žáci B
HC Děčín - HC Tachov-M. Lázně 8 : 4, třetiny (2:2; 3:0;3:2)
Branky: Ďugel, Machač, Černý, Gažík
Turnaj starších žáků – druhé místo domácího mužstva.
Dorost kvalifikace
o první ligu SD
HC Tachov-M. Lázně - HC Strakonice 3 : 3, třetiny (1:2; 2:0; 0:1)
Branky: Fidler 2, Studnička.
(rošp)