Nedělní den byl pro žáky plný hokeje. V domácích utkáních se na zimáku v M. Lázních představili žáci 3. a 4. tříd , přičemž za soupeře jim byl HC Plzeň, v letošní sezoně s indiánem na prsou.

Roli favorita bezezbytku splnili Plzeňští v utkáních třetích tříd, ale vítězství nad družstvem „A“ museli tvrdě vybojovat a k úspěchu jim dopomohla nesoustředěnost a nekázeň mariánskolázeňských hráčů v druhé polovině výborně rozehraného zápasu. Jejich starší kamarádi ze čtvrté třídy ovšem předvedli úplně jiný obraz té samé hry a pokračovali ve spanilé jízdě letošní soutěží. Skvělým bojovným výkonem od samotného začátku utkání vzali iniciativu do svých rukou a vytvořili si, jak se později ukázalo, rozhodující náskok. Kdo si všimnul, že mezi střelci branek v neděli chyběl Vašíček, nemýlil se, ale tento hráč nemohl skórovat, protože naprosto bravurním způsobem nahradil nemocného brankáře a mimo jiné chytil i dva samostatné nájezdy. Tato skvělá squadra kamarádských a družných hokejistů opět dokázala, že ani tato překážka pro ně není dost veliká, a tak je třeba jim držet palce do dalších utkání. Trenérům dělají radost.

Mladší žáci sehráli své první mistrovské utkání s HC Cheb na ledě soupeře, když ve velmi vyrovnaném zápase podlehli jednobrankovým rozdílem. Toto střetnutí sehráli po velmi náročném výletu do Norimberka, kde sehráli odvetu přátelského utkání a v neděli se projevila na výkonu jistá únava a nesoustředěnost. Dlužno podotknout, že Chebští mají v tomto ročníku pár solidních hráčů, kteří dokázali svou příležitost využít a strhnout tak vítězství na svou stranu.

Starší žáci si se stejným soupeřem poradili bez zaváhání a vylepšili si své skóre opět o dvoucifernou sumičku branek. Hrají velice solidní, kolektivní hokej a působí vyrovnaným a konsolidovaným dojmem, což se odráží na pohodě v mužstvu a dosahovaných výsledcích.

Výsledky

HC Mariánské Lázně.cz

3. třída A

HC Tachov–M. Lázně A 4

HC Plzeň 8

3. třída B

HC Tachov-M. Lázně A 2

HC Plzeň 20

4. třída

HC Tachov-M. Lázně A4

HC Plzeň 2

( 3:0, 0:1, 1:1)

Branky: Holub 2, Gažík, Černý.

Mladší žáci

HC Cheb 5

HC Mariánské Lázně.cz 4

(1:0, 1:2, 3:2)

Branky: Studnička 4

Starší žáci

HC Cheb 2

HC Mariánské Lázně.cz 11

( 2:4, 0:2, 0:5)

Branky: Dvořáček 3, Kovka 3, Bartoš 3, Poncar, Dulovec.

(rošp)