„Viděli jsme velmi kvalitní, ofenzivní utkání, které se muselo líbit divákům,“ přiblížil karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Škodovka šla v Home Monitoring Aréně do vedení v 10. minutě zásluhou Kodýtka, který zužitkoval přihrávku zpoza branky.

Na začátku druhé třetiny bylo ale srovnáno. Po 37 vteřinách hry překonal Frodla v plzeňské brance Rachůnek.

Jenže. Ve 24. minutě nejproduktivnější hráč extraligy Gulaš šikovně tečoval střelu Kováře a vrátil tak Plzni jednobrankový náskok.

Hosté ještě mohli utkání znovu zremizovat, pokus Beránka ale zastavila tyčka.

„Nám se dařilo plnit plán, dokázali jsme se vyvarovat větších šancí soupeře, vyjma naší jedné chyby, kterou Plzeň potrestala. Následně jsme se vrátili do hry, ale nakonec padli,“ líčí Tomáš Mariška, který byl s výkonem energetiků spokojen. „Musím kluky pochválit, předvedli jsme bojovný výkon,“ řekl.

Branku Karlových Varů v Plzni hájil po osmi zápasech uzdravený Filip Novotný. A vedl si velmi dobře. Domácí na něj vyslali 42 střel, kapituloval dvakrát. „Jsme rádi za jeho návrat, chytal parádně,“ potvrdil Tomáš Mariška. Před rozhodujícími zápasy sezony potěšitelná zpráva.

Energetici rozehrají šestizápasové play-out v úterý doma proti Chomutovu. Tedy hlavnímu konkurentovi v boji o vyhnutí se baráži, na kterého mají momentálně nahrány tři body.

Ilustrační foto
Karlovarsko uspělo proti Kladnu, bralo páté místo

Informace ke vstupnému na hokejové play-out

Jednotlivé vstupné na tři domácí zápasy skupiny o umístění bylo stanoveno na 50 % ceny vstupenek ze základní části, majitelé permanentních vstupenek pak zaplatí za dva zápasy a jeden budou mít zdarma. Na zápasy ve skupině play-out neplatí slevy pro seniory, děti, studenty a ZTP.

Systém play-out

Hokejová extraliga pokračuje po základní části zápasy play-off a ve skupině o konečné umístění na 11. – 14. místě, zvané play-out. V této čtyřčlenné skupině se rozhodne o dvou účastnících baráže. Hokejisté HC Energie se v play-out utkají s Pardubicemi, Chomutovem a s Litvínovem. Týmy se v šesti kolech vzájemně střetnou dvakrát, jednou doma a jednou na ledě soupeře. Body získané v základní části se do této skupiny přenášejí.