Tři výhry v řadě mají na svém kontě hokejisté karlovarské Energie. Po domácím těsném vítězství nad Madetou Motorem České Budějovice energetici bodovali naplno i v Litvínově a Hradci Králové.

„My jsme rádi, že se nám teď podařilo posbírat dost bodů v posledních zápasech, a nesmí nás to ukolébat, teď musíme ty výsledky potvrdit na domácím hřišti,“ má jasno karlovarský asistent Tomáš Mariška.

A to nebude úplně snadný úkol.

V pátek od 17.30 hodin nastoupí Energie proti Kometě Brno.

Brňané po restartu extraligy zatím příliš nezáří, okupují až devátou příčku, ale v posledních kolech se přece jen zlepšují a další příchody dávají vědět, že Kometa chce za každou cenu hrát znovu ve špičce tabulky. „Zvedá se každým zápasem, posiluje kádr a vrací se jim tam důležití hráči,“ poukazuje na sílu soupeře asistent Martina Pešouta.

Karlovarská družina tak bude mít před sebou velmi náročný duel. „Čekáme těžkého soupeře, ale my se v téhle fázi soustředíme víc na naši hru a na náš systém. Ten se nám teď poměrně dařilo praktikovat a byl úspěšný. Takže v tom chceme pokračovat a získat maximální počet bodů,“ hlásí před utkáním s Kometou Brno Tomáš Mariška.

V neděli od 15.30 hodin se potom v prázdné KV Aréně představí dokonce aktuálně vedoucí celek naší nejvyšší soutěže Škoda Plzeň. A Škodovka není v čele extraligy náhodou, ve všech jedenácti zápasech bodovala, s bilancí deseti výher a jediné porážky. Tvrdý oříšek.