Mladá Boleslav přijela do lázeňské metropole s cílem přivést si domů nějaký ten bod. Od první minuty začala domácí borce tlačit a už v 7. minutě šla do vedení zásluhou Petera Fabuše. Když po deseti vteřinách potrestal vyloučení Pecha kapitán hostí Richard Král. Vypadalo to se svěřenci Josefa Palečka hodně špatně. Na ukazateli času svítili 7:57.

Mladá Boleslav přijela do lázeňské metropole s cílem přivézt si domů nějaký ten bod. Od první minuty začala domácí borce tlačit a už v 7. minutě šla do vedení zásluhou Petera Fabuše. Když po deseti vteřinách potrestal vyloučení Pecha kapitán hostí Richard Král, vypadalo to se svěřenci Josefa Palečka hodně špatně. Na ukazateli času svítilo 7:57.

Domácí se prosadili až v 19. minutě. Přesněji Marek Melenovský, který využil přihrávku Kristka a Pletky. Energetikům se pak podařilo i vyrovnat. Ve 24. minutě si Jan Košťál dojel pro odražený puk a zavěsil nad Schwarzovo rameno. Mladoboleslavský brankář neměl nárok.

Jenomže hosté se karlovarského tlaku nezalekli. Dvě minuty po Košťálovi se trefil Lukáš Handlovský. Energie mohla srovnat ve dvojnásobné přesilovce. Hrála ji minutu a osmačtyřicet vteřin. Bohužel pro domácí se tak nestalo a přišla další rána. Richard Král naskočil z trestné lavice, kde odpočíval, schoval se za obránce a po nahrávce Michala Supa uklidil puk do branky Energie.

Třetí třetinu začali Západočeši náporem. Ve 48. minutě se do listiny střelců opět zapsal druhý domácí útok. Tentokrát Jaroslav Kristek střílel a Václav Pletka podruhé v utkání přihrával.

Energie se hnala za vyrovnáním, ale narážela na zelenočernou hráz, kterou hosté postavili na modré čáře. Poslední příležitost něco s utkáním udělat přišla v 55. minutě. Za podražení byl vyloučen Miroslav Duben.

Ale ani z toho mráčku nezapršelo. Josef Paleček ještě zkusil odvolat Lukáše Mensatora a zkusit to v šesti. Jenomže ani to na Středočechy neplatilo. Mladá Boleslav si tak připsala první tři body na ledě soupeře za vítězství 4:3.

Hlasy trenérů:
Mikuláš Antonik (K. Vary):
Měli jsme tragický vstup do utkání. Když už jsme se zvedli, tak jsme zase udělali několik chyb v defenzívě, což nás stálo body. Měli jsme přesilovku pět na tři, kterou jsme nezvládli. Následně Mladá Boleslav přidala čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme to ještě zkusili, ale už jsme hosty brankově nedotáhli.

Vladimír Čermák (Ml. Boleslav): Velice se nám povedl vstup do zápasu. Škoda, že jsme nedali více branek. Kluci to za stavu 2:2 nezabalili a dokázali přidat další branky. Jsem moc rád, že jsme ustáli nápor domácích ve třetí třetině. Pro nás jsou tři body z Karlových Varů velice cenné, protože se odtud jenom tak vozit body nebudou.

K. Vary – Ml. Boleslav 3:4
Třetiny: 1:2, 1:2, 1:0. Muž zápasu: Král. Branky a nahrávky: 19. Melenovský (Kristek, Pletka), 24. Košťál (Čutta, Skuhravý), 48. Kristek (Pletka) – 7. Fabuš (Jindra, Ferebauer), 8. Král (Žabka), 26. Handlovský (Macho, Jiruš), 34. Král (Sup, Pabiška). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda – Charvát, Rozlílek. Vyloučení: 5:7 + Skuhravý 10. min. Využití: 1:2. Diváci: 3674.

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Prošek, Mucha, Brňák, Hájek – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, Skladaný – Pletka, Pech, Hluchý – Zucker, Zaťovič, Dej. Trenér: Paleček.
Ml. Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Štěrbák, Duben, Čížek, Jindra – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Ferebauer, Macho. Trenér: Čermák.