Ve sobotním třetím zápase série předkola play off nebyla karlovarská Energie daleko od vyřazení. 

Pardubice v sérii na tři vítězství a stavu 2:0 na zápasy vedly tři minuty před koncem základní hrací doby v KV Aréně 1:0.

Domácí se ale nenechali jako už tolikrát v letošní sezoně rozhodit. "Já věřím za každého stavu a vždy," tlumočil zřejmě za celou kabinu útočník Energie Martin Kohout. 

Právě karlovarská "šedesátčtyřka" v čase 57:58 srovnala stav a stejný hráč, když bylo odehráno 17 minut a 21 vteřin z prodloužení, zápas ukončil. "Tam byla situace ještě chvíli před tím, kdy jsme jeli v přečíslení dva na jednoho s Tomášem Rachůnkem. Kotouč nějak divně skočil, pak jsme ho znovu získali a snažili se to hodit znovu před bránu. Když se puk odrazil od gólmana, tak jsem vyrazil k němu se snahou kotouč vybojovat a ukončit zápas. Což se nakonec díky bohu povedlo," popisuje úspěšný střelec moment, který zápas rozhodl.

Stav série: 1:2. Dnes od 15 hodin se hraje na karlovarském ledě duel číslo čtyři a Energie musí znovu vyhrát, aby se klání přesunulo k rozhodujícímu pátému zápasu zpět do Pardubic. 

Recept na dnešní úspěch je stejný jako v sobotu. "Svou bojovností a neuvěřitelným odhodláním jsme se do utkání vrátili, což je k naší cti. Teď jsme ukázali, že na to máme a budeme bojovat i v příštím zápase," hlásí bojovně naladěný Martin Kohout.