Startujeme. Začíná nový ročník hokejové Tipsport extraligy. Karlovarská Energie začne domácí trojblok zápasů dnes od 17.30 proti Mladé Boleslavi.
„Chceme se porvat o předkolo, chceme se porvat o play-off, to je náš základní cíl. Všichni v kabině se o ty zápasy chtějí porvat a udělají pro to všechno. Na co to bude stačit, se uvidí. Extraliga je extrémně vyrovnaná, sezona bude letos asi také extrémně specifická, uvidí se, co přinese, v jakém režimu budou vůbec zápasy probíhat,“ říká před úvodním buly nového ročníku naší nejvyšší soutěže karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Energii v létě opustila hlavně úderná útočná dvojice Rachůnek s Grígerem. Pokračovat nebude odchovanec Vojta Polák ani obránce Stříteský.
Naopak se týmu z lázeňského města podařilo přivést dva borce z NHL, Davida Kašeho a Jakuba Lauka. „Pomáhají nám neskutečným způsobem jak v tréninku zvýšením tempa a kvality, tak samozřejmě při zápasech na ledě. Jsme hodně rádi, že je tady máme. Doufáme, že je tady budeme mít co nejdéle,“ přeje si asistent Energie.

Do defenzivy k tomu přišel plzeňský Lukáš Pulpán nebo liberecký Oldřich Kotvan. „Hráče, které jsme chtěli mít, tak tady máme. Samozřejmě tým je živý organismus, který se bude dál vyvíjet. Některé hráče jsme vyzkoušeli a dali je na větší vytížení do Sokolova, ale víme, kam je můžeme využít a že s nimi můžeme počítat. S tím, jak je mužstvo poskládané, jsme teď spokojení,“ poukazuje Tomáš Mariška.

Brankářskou jedničkou bude opět Filip Novotný, za zády s dvojicí mladíků Hamrlou a Horákem.
Jaký progres zaznamenala Energie v předsezónní přípravě? „V defenzivě jsme zapracovali velmi slušně na organizaci hry, podle mě jsme neměli během přípravných utkání nějaké zásadní problémy vzadu,“ míní karlovarský asistent.

A spokojenost s ofenzivou týmu? „V útoku nás trošičku trápila produktivita, stále na tom pracujeme. V generálce s Hradcem jsme ale dali čtyři branky, využili jsme tři přesilovky. Měli bychom být na start extraligy připraveni dobře,“ je přesvědčen Tomáš Mariška.

Kapacita KV Arény je pro dnešní zápas omezena na 3500 míst. Vstupenku je možno zakoupit v síti Ticketportal, nebo v pokladně před utkáním.