Třinec, Karlovy Vary - Čtvrtá prohra v řadě. Hokejisté karlovarské Energie se ve 20. kole představili na ledě Werk arény a nakonec si z Třince odvezli porážku 2:4.

25.10.2009

Hokej Třinec vs. Karlovy Vary 4:2Foto: Petr Rubal

Úvodní část patřila domácím. Už ve 4. minutě poslal v přesilovce pět na tři Třinecké do vedení Radek Bonk, když doklepl do branky vyražený puk po střele Lukáše Zíba. V 15. minutě už to s hosty vypadalo špatně. Květoň si našlápl ve středním pásmu, prohnal se okolo Proška, položil si Sáblíka a elegantně zvýšil na rozdíl dvou branek.

Svěřenci Josefa Palečka se dokázali prosadit až na konci první části. V přesilové hře našel Jakub Čutta volného Jaroslava Kristka a ten se nemýlil. Slovenský brankář Hamerlík neměl šanci zasáhnout.

David Květoň byl po první části spokojený, až na tu obdrženou branku. „Škoda, že jsme inkasovali. Jinak jsme hráli velice dobře,“ konstatoval a popsal i svůj gól: „Rosťa Martynek mi to hezky prodloužil. Trochu mi utekl puk a tak jsem ho musel mít déle na hokejce. Povedlo se mi položit Sáblíka a přehodit ho.“

Ve druhé třetině se diváci dočkali dvou branek. Ta první padla za záda Lukáše Sáblíka. V čase 20:19 se při vyloučení Pletky po rychlé kombinaci prosadil Martin Růžička. Gól Energie byl trochu náhodný. Na začátku 37. minuty zastavil přihrávku Zaťoviče před branku nešťastník Petr Kanko pro úplně osamoceného Davida Zuckera, který neměl problém uklidit puk do prázdné svatyně domácích.

Autor druhé branky Energie byl rozmrzelý ze špatného vstupu do zápasu. „Úvodní vyloučení zápas ovlivnilo. Třinec se dostal do vedení a my jsme museli hodně bojovat, abychom s vývojem zápasu ještě něco udělali. Bohužel moc gólů nedáváme a na každý se strašně moc nadřeme,“ konstatoval.

Ve třetím dějství dlouho Energie sahala po vyrovnání, ale nakonec se ani jednoho bodíku nedočkala. Smrtící zásah dal družině vedené kapitánem Skuhravým sváteční střelec Petr Kanko, když si vybruslil zpoza branky a propálil Sáblíka. Na ukazateli skóre svítilo 57:44. Na zvrat Karlovy Vary už neměly síly.

Karlovarský obránce Jakub Čutta po utkání smutně konstatoval. „Poslední gól byl hodně zbytečný. Nechali jsme soupeře vyjet před branku,“ popsal rozhodující okamžik a pokračoval: „Bohužel máme špatné vstupy do utkání a navíc hrajeme mnohokrát v oslabení. Jakmile začneme prohrávat, tak nás to po psychické stránce srazí.“

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:2

Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Bonk (Zíb, Kohn), 15. D. Květoň (Martynek, Malec), 21. M. Růžička (Kohn, Polanský), 58. Kanko (V. Polák) – 20. Kristek (Čutta, Hájek), 37. Zucker (Pech, Zaťovič). Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Rozhodčí: Mikula, Minář – Kis, Prchal. Diváci: 3278.

Muž zápasu: Kohn

Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Lojek, Andersons – Kohn, Polanský, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Martynek – Kanko, Polák, Bonk – Pospíšil, Ostřížek, Tomas. Trenér: Marek.

Karlovy Vary: Sáblík – Němec, Prošek, Čutta, Hájek, Tribuncovs, Parýzek – Kumstát, Pech, Pletka – Melenovský, Kristek, Hluchý – Dej, Skuhravý, Košťál – Zucker, Haščák, Zaťovič. Trenér: Paleček.

Autor: Jan Čech