První třetina vyšla domácím na výbornou. I když hlavně v úvodní desetiminutovce se na ledě pomalu rozkoukávali. Energetici ale velmi dobrou hrou přestáli přesilovou hru Mladé Boleslavi a když se hosté začali znovu stále častěji usidlovat v obranném pásmu Karlových Varů, tak domácí dvakrát udeřili. Nejprve v 16. minutě našel zpětnou přihrávkou zkušený Skuhravý mezi kruhy najíždějícího Vágnera a o 55 vteřin později předvedl na brankovišti pěkný bekhendový blafák z levé strany Šenkeřík. 2:0.

Na začátku druhé části dostali hosté další výhodu přesilové hry, kterou opět nevyužili a stejně s početní výhodou naložili i domácí. Přesto se Energii podařilo znovu navýšit skóre. Ve 32. minutě totiž chyboval při rozehrávce hostující Kotvan a situaci využil číhající Skuhravý – 3:0.

Ve třetí dvacetiminutovce se Mladá Boleslav snažila o zvrat, vyzrát na Novotného v domácí brance se jí ale nepodařilo. V poslední minutě ještě kosmeticky upravil skóre při vlastním oslabení domácí Lapšanský.
Vladimír Čermák (BK Mladá Boleslav): Dostali jsme lekci z bojovnosti. Věřím tomu, že kdyby jsme hráli jako prvních deset minut nebo jako poslední třetinu, tak byl výsledek jiný, ale to je pouze kdyby. Bohužel, pokud se z toho nepoučíme, tak se budeme trápit dál.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary: Výsledek vypadá jednoznačně, ale ten zápas rozhodně jednoduchý nebyl. Prvních deset minut byli hosté jednoznačně lepší a kdyby nás nepodržel Filip Novotný několika výbornýma zákrokama, tak mohl být zápas úplně o něčem jiném. Potom se nám podařilo dát nějaké branky, uklidnili jsme se a hra měla z naší strany velmi dobré parametry. Hlavně jsme dneska zápas ubojovali výborným týmovým výkonem, byli jsem obětavý, mnohem pevnější v obraně než v předchozím utkání, hráči do toho dali opravdu všechno a hlavně jsem za sebou měli jak jsem říkal Filipa Novotného, který nás neskutečně podržel a pomohl nás k velmi důležitému vítězství. Třetí třetina z naší strany moc hokejové krásy nepobrala, soustředili jsme se hlavně na obranu, ale hraje se na začátku sezony o velmi důležití body, všechny týmy mají neskutečnou sílu, proto jsme se na to zaměřili.