Šest bodů má po úvodních dvou kolech nového ročníku Tipsport extraligy na svém kontě hokejová Energie Karlovy Vary, a tým Martina Pešouta je tak bez ztráty bodu v čele soutěže!

V pátečním úvodním zápase energetici na domácím ledě porazili silný Zlín 2:1. Přitom Karlovarští nezačali duel právě dobře. „Zlín sem přijel ve velmi dobré formě. Věděli jsme, že je velmi silný a organizovaný. To se jednoznačně ukázalo v první třetině, kdy byl výrazně lepší než my,“ přiznal asistent Energie Tomáš Mariška. Berani také po dvaceti minutách vedli díky využité přesilovce 1:0.

V prostřední části se ale domácím podařilo zásluhou rychlé reakce Beránka před zlínskou svatyní srovnat stav. „Jsem rád, že jsme se dokázali ve druhé třetině do toho zápasu vrátit, začali jsme hrát naši hru, zvýšili jsme pohyb a zatlačili jsme trochu Zlínské do defenzivy a vytvořili jsme si nějaké šance,“ popisuje karlovarský asistent.

Ve třetí třetině potom přišel další domácí úder z hole Koblasy, na který již Valaši nedokázali zareagovat. „Myslím si, že v závěrečné dvacetiminutovce bylo utkání hodně vyrovnané a bylo to o tom jednom gólu a extrémní bojovnosti. Jsem rád, že jsme ten gól dali my. Za přispění vynikajícího výkonu Filipa Novotného a extrémní obětavosti celého týmu jsme získali první tři body, za což jsme neskutečně rádi,“ byl spokojen Tomáš Mariška.

V neděli potom Energie zavítala do Pardubic a tam předvedla drtivou první třetinu, kterou Západočeši ovládli v poměru 4:1. Navíc ve druhé části upravil z pohledu hostů na 5:1 Skuhravý. Východočeši stihli už jen snížit na konečných 5:2.