Karlovarská Energie na ledě Ostravar Arény vyhrála první třetinu zásluhou gólu Tomáše Mikúše z 15. minuty.

Hned na začátku druhé části domácí srovnali Maroszem, ale ve 26. minutě Ondra Beránek vrátil energetikům jednobrankový náskok - 1:2.

V polovoně třetí třetiny hosté ze západu Čech odskočili dokonce na dvě branky, když dostal koutouč do vítkovické svatyně Martin Kohout - 1:3. Domácí sice bleskově snížili, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Tomáš Mariška (asistent HC Energie): "My si těch bodů nesmírně ceníme, protože Vítkovice před sezonou výrazně posílily a dnes bylo vidět, jak kvalitní tým mají. Zápas byl víceméně vyrovnaný z obou stran a rozhodla naše práce v oslabení. Faulů jsme udělali zbytečně moc, domácím jsme dali hodně prostoru v přesilových hrách, ale obětavost našich hráčů v oslabení nám přinesla body a malý rozdíl mezi mužstvy."

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Marosz (Štencel, Mallet), 51. Lakatoš (Marosz) – 15. T. Mikúš (Vildumetz, Graňák), 26. O. Beránek (Vildumetz), 50. Kohout (Černoch)
Rozhodčí: Hodek, Micka – Ganger, Klouček
Vyloučení: 7:7, využití: 1:0, oslabení: 0:1.
Střely na branku: 38:34

HC VÍTKOVICE RIDERA: Mi. Svoboda – Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Trška, Koch, Barinka – L. Krenželok, Marosz, Schleiss – V. Polák, J. Mikyska, Lakatoš – Šišovský, Dej, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Kotvan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán, Zábranský, M. Rohan – Lauko, D. Kaše, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.