Domácí Litvínov šel sice v 7. minutě do vedení zásluhou Hanzla, energetici ale stačili ještě v první třetině srovnat stav, když na zimním stadionu Ivana Hlinky zaúřadovala první úderná trojice Energie a Jakub Flek po asistenci David Kašeho upravil průběžný stav na 1:1.

Nerozhodné skóre vydrželo až do poslední třetiny, konkrétně do 48. minuty. V té karlovarský útočník David Kaše přetočil zápas na stranu hostí.

Jednobrankový náskok Energie již udržela a připsala si tak druhou výhru v řadě.

„Myslím, že jsme využili toho, že jsme v pátek nehráli a domácí měli v nohách těžký zápas v Plzni. Měli jsme lepší pohyb a víc šancí, ale díky brankáři Godlovi bylo utkání až do konce vyrovnané. Museli jsme se do poslední chvíle strachovat o výsledek. Je zarážející, že jsme asi pětkrát jeli sami na bránu a nedokázali jsme z toho vstřelit branku,“ poznamenal k utkání trenér Energie Martin Pešout.

V úterý se karlovarská družina představí v Hradci Králové, doma bude hrát Energie v pátek, kdy přivítá Kometu Brno.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
Branky: 7. M. Hanzl (Ščotka, P. Zdráhal) – 13. Flek (D. Kaše), 48. D. Kaše (Hladonik, Flek).

Litvínov: Godla – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Demel, Štich (A) – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Válek – Zygmunt, Helt, M. Havelka.
Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Hladonik, D. Kaše, Flek – M. Kadlec, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.