„Po loňské úspěšné sezoně přivedli nového, velmi zkušeného trenéra Stavjaňu, který ještě více zorganizoval hru Zlína. Je to velmi kvalitní soupeř, který na nás bude hrát zabezpečenou obranu a spoléhat na přesilové hry a rychlé protiútoky. To jsou základní věci, na které jsme hráče upozorňovali,“ říká před úvodním utkáním karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Energie ale znovu pokoukává po play-off, a tak musí sbírat body hned od začátku. „Chceme se rvát minimálně o předkolo, k tomu potřebujeme dobrý začátek soutěže. Zlín má velkou kvalitu, jsou hodně houževnatí, důležité ale bude hlavně to, jak budeme zvládat naši hru,“ míní asistent Martina Pešouta.

Ze zabezpečené obrany chtějí hrát i domácí. „V přípravě se nám to ne vždy úplně ve všech fázích utkání dařilo. Věřím, že jsme se ale poučili a dokážeme být koncentrovaní celých šedesát minut,“ doufá Tomáš Mariška.

V útoku by energetici mít problém neměli. „V ofenzivě máme určitý progres, v obraně ale musíme vydržet hrát celý zápas, pomáhat našemu gólmanovi, abychom mohli být v zápasech úspěšní,“ upozorňuje asistent.

Karlovy Vary vsadí na stejnou kartu jako v minulém ročníku extraligy. „Chceme být hodně aktivní, zejména v domácích zápasech vytvářet tlak na soupeře a přecházet do rychlých protiútoků a být tam nebezpeční, k tomu nám ale musí fungovat defenzivní činnost, jinak budeme mít v zápasech problémy,“ opakuje Tomáš Mariška.

Proti Zlínu bude chybět zraněný obránce Šafář, roli třináctého útočníka přijme nováček Michnáč. „Rozhodli jsme se tak z důvodu, že je tady krátce a nemá ještě plně zažitý náš systém,“ prozradil karlovarský asistent.