Na zimním stadionu v Tachově viděli diváci výborný hokej, o který se zasloužila obě mužstva. Farmáři z Trstěnic zajížděli v letošní sezóně k 20. zápasu a i tentokrát se jim podařilo soupeře porazit. Hodně se o to zasloužil třetí trstěnický brankář z pole obránce Hasala, kterému zápas vyšel, a když byl v brance překonán, tak mu pomohly tyče branky. Střeleckou mušku našel znova střelec Lovas, který se blýskl dalším hattrickem.

HC Tachov 0

HC Farmáři Trstěnice 8

0:1, 0:5, 0:2

Trstěničtí přijeli do Tachova jen s dvěma pětkami a v zápase museli ze sebe vydat vše, aby si odvezli body. Domácí tým byl výborně bruslařsky připraven, svým nasazením a bojovností udělal ze zápasu výbornou podívanou, jen ho zklamala střelba a dvě nastřelené tyče. Po zápase bykli hráči a jejich fandové zklamaní.

O skvělý zápas se nemalou mírou také podíleli výborní rozhodčí, kteří měli cit pro hru při čistých soubojích. K nejlepším hráčům v tomto utkání u mužstva Farmářů patřili: vynikající Hasala, Svoboda, Černík a Toth.

Vývoj a sled branek

1.třetina:

Obě mužstva vycházela ze zajištěné obrany, s obrovským nasazením, bruslením. V 6. min. Farmáři využili přesilovou hru, po skvělém zahrání 1.útoku - Černík nahrál volnému Lovasovi a ten do prázdné vstřelil úvodní gól zápasu – 0:1.

2.třetina:

Převaha a zkušenost Farmářů, s větším tahem na domácí branku zaznamenaly i góly, a tak Farmáři rozhodli o zápase již ve 2. třetině.

21. Špatné střídání domácích využil Vopava, uvolnil kapitána hostí Jalčáka a ten do šibenice zvýšil na 0:2. Ve 24. min. obránce Svoboda vysunul na útočné modré Lovase, který ujel a brankáře Libra prostřelil na 0:3.

Ve 26. min. z hlouby pole přihrál Lovas na Černíka, který ukázkově puk zpracoval, ale ještě lépe zakončil a to střelou do víka 0:4. V 30. min. trstěnický rychlík Černík ujel za branku - zpětná nahrávka našla Dibalu, který bez přípravy zvýšil na 0:5.

V 36. min. Trstěničtí využili přesilovou hru 5:3, Černík našel Totha a jeho tvrdá střela končila v síti 0:6.

3.třetina:

Farmáři si již zápas pohlídali a svojí zkušeností domácím již nic neumožnili a v závěru zápasu přidali ještě dvě branky.

5. min. Černík našel volného Lovase a ten završil svůj hattrick, když upravil stav utkání na 0:7. V 59. min. udělali tečku za utkáním Vopava, který našel na modré Bartáka a ten střelil na konečných 0:8.

Branky za Farmáře: 3x Lovas, 1x Jalčák, Černík, Dibala, Toth, Barták, asistence: 4x Černík, 2x Vopava, 1x Svoboda a Lovas.

Rozhodčí: HR – Vrbský, čároví: Daněk a Filinger, tresty 8:4, využití 0:2, oslabení 0:0, přihlíželo 80 diváků.

HC Farmáři Trstěnice: Hasala, Barták, Černík, Dibala, Jalčák, Lovas, Svoboda, Sýkora, Toth, Vopava, Fuka, trenéři: Šnajdr – Zeman.

(tr–h)