Ve druhém semifinálovém zápase regionálního přeboru RP-2 se na zimním stadionu v Mariánských Lázních v místním derby střetly dva nejzkušenější týmy mariánskolázeňského hokeje.

HC Mar. Lázně.cz2
HC Farmáři Trstěnice 4

0:2, 1:1, 1:1

Ve velkém derby mužů bojovali o postup do finále HC Mariánské Lázně a Farmáři Trstěnice. Zápas se stal vyvrcholením letošní sezóny, oba týmy patří ke špičce svými výkony.

Hráči Trstěnic odehráli během osmi dní pět těžkých zápasů, a tak zápas dohrávali s velkým vyčerpáním a zapřením. Přesto velká vůle po vítězství a odhodlání zvítězit jim bylo po zápase odměnou – postup do finále. Za týden je v prvním zápase finále čeká hokejový tým Malé Vísky z Klatov.
Trstěničtí černí ďáblové vyhráli oba semifinálové zápasy vždy 4:2. Tentokrát se střelecky prosadil Bubenščikov, který si vystřílel hattrick za asistence jeho spoluhráče z útoku Lovase.

Trstěničtí ve výborném – rychlém zápase vedli v 30. minutě již 3:0, ale podvědomí náskoku a zbytečná hra neustále dopředu, dala vítr do plachet domácímu týmu, který byl ve druhé části zápasu na ledě lepším týmem. Na Farmářích již byla znát únava z předešlých těžkých utkání. A tak domácí postupem času snížili až na 2:3.

V závěru zápasu si Farmáři sáhli až na samé dno svých sil a přidali střelcem zápasu Bubenščikovem čtvrtý gól a zápas dotáhli do vítězného konce, čímž si zajistili postup do finále.

Velkou zásluhou na pěkném a rychlém utkání měli výborní rozhodčí, kteří zápas řídili s respektem a nadhledem. Obě mužstva neproměnila mnoho gólových příležitostí, když je v brance vychytali výborní brankáři Stanko a Kolník. Letošní sezónu vyhráli Farmáři nad Mariánskými Lázněmi 4:1.

Vývoj a sled branek:
3. Trstěničtí využili přesilovou hru – Lovas nahrál Bubenščikovi a ten si zadělal na hattrick 0:1.

10. Nejhezčí akce zápasu – na jeden dotek Bubenščikov – Lovas a Macháček zvýšil na 0:2..

23. Pech rozehrál na Lovase, ten uvolnil Bubenščikova a stav se změnil na 0:3.

30. Bolek nahrál před branku Černému, přihrávka na Vašíčka a bylo to 1:3.

41. Propadla trstěnická obrana – ujel Bujtár, nahrál Novákovi, který snížil na 2:3.

53. Známá dvojice – Lovas ujel, zpětná přihrávka na Bubenščikova a ten tvrdou střelou do víka zakončil zápas na 2:4 pro Trstěnice.

Branky za Farmáře Trstěnice: 3x Bubenščikov, 1x Macháček. Asistence: 3x Lovas a 1x Pech.

Branky za HC Mariánské Lázně: Vašíček a Novák, asistence: Černý a Bujtár. Rozhodčí: HR- Martinec, čároví: Procházka a Jadlovský. Tresty 6:3, (Hampejs 10 OT), využití 0:1, oslabení 0:0, přihlíželo na 100 diváků.

HC Mariánské Lázně.cz: Kolník, Helis, Fajkus, Česal, Pártl, Musil, Čontoš, Bolek, Reiss, Bujtár, Vašíček, Novák, Hampejs, Černý, trenéři: Jonák – Česal.

HC Farmáři Trstěnice: Stanko, Barták, Bubenščikov, Černík, Hasala, Lovas, Macháček, Pech, Sýkora, Tišer, Vopava, Mahovský, Fuka, trenéři: Šnajdr – Zeman.

K zápasu se vyjádřil trenér Farmářů – Šnajdr: „Ve velmi vyrovnaném zápase, kde nechybělo nasazení a bojovnost u obou týmů, jsme nakonec byli šťastnější. Je třeba říct, že jsme měli více gólových šancí, které jsme nedotáhli do gólů, přesto musím pochválit celý tým za bojovnost a nasazení, s kterým jsme šli do utkání.“
Články a fotografie z hokeje najdete na našich internetových stránkách http://www.tj-trstenice.cz
(tr–h)