Zápas o průběžné první místo v aktuální tabulce WSM ligy v zaplněné KV Aréně začala aktivněji domácí Energie, ale byli to hosté z jihu Čech, kdo se po chybě Balána střelou Roba z mezikruží ujali vedení. Poté i opticky převzali iniciativu hosté, ale pouze do 18. minuty, ve které se trefil

Kverka a v následné minutě dokonal obrat po nádherné přihrávce Beránka Gríger.

I ve druhém dějství byli Karlovaráci lepší o čemž svědčí i počet vyloučených hráčů z obou stran. Mezi 34. a 35. minutou se nejdříve mohlo změnit skóre ve prospěch Jihočechů, když po hrubce v přesilovce dva osamocení hostující hráči nadvakrát nepřekonali skvělého Novotného, a následné nahození Krejčího od modré čáry skončilo rovněž za skvělým Kváčou.

V posledních dvaceti minutách drželi zeleno-bílí vývoj utkání pevně v rukou a když ve 48. minutě vstřelil svojí druhou branku Kverka, bylo rozhodnuto. Vary jsou zpět v čele WSM tabulky.

Názor experta Jiřího Vimra

Zápas mezi prvním a druhým týmem WSM ligy nazvala fanouškovská obec Energie soubojem o trůn. Tak tedy souboj o trůn přinesl před téměř pěti tisíci fanoušky, včetně těch z Budějovic, nebojím se říci, hokej extraligové úrovně.Utkání mělo všechno, rychlost, tvrdost, emoce i zvraty ve vývoji skóre. Souboj mládí proti zkušenosti tentokrát vyzněl lépe pro hráče z lázeňského města. Bylo vidět, jak domácí hodně chtěli, k rychlosti i technice tentokrát přidali i tvrdost, nutnost říci, že v rámci pravidel. Po třech prohrách tentokrát připravili Západočeši soupeři první porážku ve vzájemných soubojích a po zásluze se vrátili na čelo průběžné tabulky. K tomu všemu získala družina Martina Pešouta i patřičné sebevědomí a jistotu do dalších důležitých soubojů v pokračující, doufejme, že ještě dlouhé sezóně.

Hlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že bylo k vidění velice kvalitní utkání z obou stran. Já jsme moc rád, že jsme zápas zvládli. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale bohužel jsme inkasovali první branku. Závěr první třetiny, ale patřil nám. dokázali jsme ho zvládnout a dvěma brankami otočit na naši stranu. jsme velice rád, že jsme ustáli silovou a agresivní hru soupeře, kterou jsme dokázali ustát. To se nám podařilo hlavně díky pohybu. Následně jsme si vypracovali několik šancí a mohli jsme soupeři odskočit daleko dříve. Samozřejmě, že soupeř se po našich chybách do šancí také dostal, ale pokud se to už stalo, tak nás podržel výborně chytající Filip Novotný. Co se týče třetí třetiny, tak jsme podali velice kvalitní týmový výkon, kdy jsme soupeře nespustili do tlaku a ani do šancí. Následně jsme si zápas pohlídali. Na závěr chci poděkovat hráčům, jak utkání odpracovali. Pak chci poděkovat fanouškům, jakou vytvořili atmosféru. Bylo to parádní a díky za to, v jaké počtu přišli. Poděkovat chci i fanouškům soupeře, kterých přijelo hodně a i oni vytvořili výbornou atmosféru.

Marián Jelínek (Motor České Budějovice): My jsme jeli do Karlových varů s touho bodovat a udržet první místo. Což se nám nepodařilo. Nedokázali jsem si poradit s rychlými protiútoky soupeře, na což mají typologicky velice dobré hráče. To nám dělalo problém. Přesto jsme vstřelili gól. Prvních deset minut byl soupeř lepší, ale po naší brance se hra vyrovnala. My jsme měli následně možnost domácím odskočit, ale bohužel jsme nezvládli posledních pět minut první třetiny. Obdrželi jsem dva góly. ve druhé třetině jsme byli více vylučovaní. myslím, že jsme byli vykázáni třikrát nebo čtyřikrát. To samozřejmě naši hru poznamenalo a soupeř vyvinul nějaký tlak. Přesto si dovolím tvrdit, že jsme měli šance na vyrovnání, ale opět jsme inkasovali. Ve třetí třetině jsme se pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale protivník nám to nedovolil. naopak přidal ještě jednu branku. Co se týče výkonu, tak nemohu říci, že jsme nespokojený. Hráči vyvinuli nemalé úsilí a výsledek je pro nás krutý. Bohužel náš výkon degraduje naše potence respektive impotence. To nás provází dlouhodobě.

Statistiky

HC Energie - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 18. Kverka (Šenkeřík, Flek), 19. Gríger (O. Beránek), 35. Krejčí (Tuominen), 48. Kverka (Kohout) – 14. Rob (F. Novák). Rozhodčí: Veselý, Svoboda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7. Využití: Bez využití. Diváci: 4618. Střely na branku: 27:27.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Vrdlovec, Gríger – Šik

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Kutlák (C), Čáp, Kučný, Vráblík, F. Novák (A), Fillman – J. Mikyska, Rob, Nedorost (A) – Dostálek, Vampola, Čermák – Heřman, Vlček, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák

Jan Čech, Jiří Vimr