V hokejovém Chebu si mohou udělat jeden zápis do kroniky. Jejich tým poprvé ve své historii vyhrál ve druhé hokejové lize. Ve 4. kole skupiny Jih domácí Stadion udolal celek Řisut 3:1.

Hosté přijeli v okleštěné sestavě, s pěti obránci a sedmi útočníky. Domácí tak nasadili na tým s Rusy, Ukrajinci a exotickým Japoncem kompletní čtyři pětky. „Měli jsme jasný cíl, aktivní, agresivní hrou soupeře přehrát,“ odtajňuje chebský asistent David Káňa.

Stadion se od začátku do svého soupeře „zakousl“, ostřeloval hostující svatyni, nastřelil tyčku, předvedl několik závarů, ale půl zápasu se nemohl gólově prosadit.

Tlak se ale stupňoval.

Po nastřelené horní tyčce a vnitřní tyčce, kdy puk putoval zpět do hřiště přes celou šířku brankoviště, se konečně zadařilo ve 31. minutě. Odpovědnost na sebe vzal Radek Prošek, od pravého mantinelu si sjel zpátky do výhodnější pozice a přesnou střelou o horní tyčku prolomil bezbrankový stav 1:0.

A bylo ještě lépe. O necelé dvě minuty později agilní Prošek zaúřadoval znovu, tentokrát vybídl ke skórování Ondřeje Pajka, který střelou z první zvýšil na 2:0.

Domácím ale sebral klid po ojedinělé akci řisutský Patyk, který se štěstím snížil jednou ze čtyř střel ve druhé třetině na chebskou branku.

„Kluci do puntíku plnili náš plán, stále nás ale zlobila koncovka,“ poznamenal David Káňa.

V závěrečné třetině Chebští dál pokračovali ve své hře. Vynutili si několik početních výhod, včetně dvojnásobné. Převrátit zápas definitivně na svou stranu se jim podařilo v 54. minutě, kdy Richard Záruba našel za obranou Řisut Martina Trapla a ten v brejku blafákem překonal výborného Stahla 3:1. „Nezpanikařili jsme. Trpělivá a útočná hra se vyplatila. Celý tým zaslouží pochvalu za odvedený výkon,“ uvedl po vítězném utkání chebský asistent, zatímco hráči si užívali s fanoušky oslavnou děkovačku.

V sobotu se Stadion představí v rodišti bratří Holíků, v Havlíčkově Brodě.