Pro domácí to byla hodně důležitá výhra, když tak prolomili sérii devíti proher v řadě za sebou. Hodně jimv tom napomohly plzeňské posily, ať už Lang, Adamec či Kremláček. I když duel načali aktivně hokejisté Chebu, přesto se měnil ukazatel skóre na druhé straně, když ve 12. minutě otevřel skóre duelu klatovský Lang, to bylo po gólové stránce v první periodě vše.

I ve druhé třetině byl obraz stejný jako v té první, když Cheb svého soupeře tlačil, ale branka Klatov byla pro ně zakletá. Naopak ve 36. minutě se radovaly ze druhé trefy Klatovy, když se do střeleckých statistik zapsal Čech. Ve 48. minutě pak navýšili domácí své vedení na tři branky, když využili přesilovou hru Kvasničkou a následně v 60. minutě podtrhl účet duelu v podobě čtvrtého zásahu Klatov Čech.

Fotogalerie: 2. liga, skupina západ (30. kolo): SHC Klatovy - HC Stadion Cheb 4:0

Hokejisté Stadionu se tak rozloučili se základní částí porážkou, ale již o víkendu rozehrají nadstavbovou část, ve které budou usilovat v béčkové skupině, v níž se představí týmy od 9. do 16. místa, o účast v předkole play-off, do kterého se probojují devátý a desátý tým. V sobotu se výběr kouče Petra Nekvindy představí od 18.00 hodin v bitvě s Benátkami.

HC Klatovy – HC Stadion Cheb 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 12. Lang (Čech), 36. Čech (Matoušek, Ženíšek), 49. Kvasnička (Adamec, Lang), 60. Čech (Adamec, Lang). Rozhodčí: Zeliska – Charvát, Sýkora. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 69. Stadion Cheb: Kašpar – Troška, Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček, Stejskal – Shafeev, Bubanec, Konášek – Vrtek, Rozhon, Fečo – Krutina, Šťastný, Klíma. Trenér: Petr Nekvinda.