Začátek utkání byl opatrný z obou stran a ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu. Ve 3. minutě dostal Sokolov možnost přesilové hry, kterou ale nevyužil Až druhý pokus byl úspěšný. V 10. minutě využili baníkovci druhou přesilovky, kdy dokázal mimo dosah Soukupa tečovat Rohanovu střelu Csamangó.

Kolín však dokázal rychle odpovědět, když si ve 12. minutě Tomáš Bernat počkal na ideální pozici k zakončení a poslal puk za bezmocného Hamalčíka. Sokolovští si nakonec vedení ještě v první třetině vzali zpět, když Kružík posunul puk mezi kruhy na Vracovského, na jehož pohotovou střelu pod horní tyčku kolínský gólman nedosáhl.

Druhá třetina přinesla na kolínském stadionu jednu brankovou radost, ta byla na programu ve 39. minutě, kdy šel Sokolov na rozdíl dvou branek, když Tomeček naservíroval puk na zlatém podnose Klejnovi, který ho uklidil do odkryté branky.

Březová dosáhla na druhou výhru v řadě, když uspěla v divizním derby s chebskou Hvězdou.
Divizní derby rozsekl po změně stran březovský žolík Kravar

Kolín do třetí třetiny vstoupil aktivně a bylo vidět, že se bude tlačit více do ofenzivy, z čehož vyplynula šance Ouřady ve 46. minutě, který se ocitl sám před Hamalčíkem, ale ten byl pozorný.

V 52. minutě mohl přidat pojistku na straně Baníku Kružík, jehož bekhendový pokus Soukup dokázal zneškodnit. Sokolovští v závěru zápasu hráli přesilovku, kterou si ale zbytečně zkomplikovali a do samostatného úniku se dostal Ouřada, byl faulovaný a rozhodčí nařídil trestné střílení. To si vzal na starost jediný střelec Kolína v zápase Tomáš Bernat, ale Hamalčík už za svá záda puk nepustil a dotáhl tým k výhře 1:3.

Ve středu 4. října čeká baníkovce, kteří se navrátili na průběžnou třetí příčku v Chance lize, další domácí představení, ve kterém vyzvou od 18.00 hodin Vsetín, kterému patří v tabulce první příčka.

SC Marimex Kolín – HC Baník Sokolov 1:3 (1:2, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 12. Bernat (Hampl) – 10. M. Rohan (Klejna, Kružík), 17. Vracovský (Kružík, Přikryl), 39. Přikryl (Tomeček, Osmík). Rozhodčí: Skopal, Micka – Kotlík, Roischel. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 805. Sokolov: Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Bulka, Klejna, Mlčák, Rulík, Weinhold – Osmík, Kverka, Tomeček – Vracovský, Přikryl, Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – V. Adamec, Kysela, D. Novotný.