HC Březová 07 -6
IHT Brimstones Cheb - 2
1:0, 2:0, 3:2

Zatímco Březovští se před utkáním pomalu šourali na led, Chebští neponechali nic náhodě a absolvovali poctivé rozbruslení. To se neminulo účinkem.

Úvodních pět minut se hrálo většinou v obranné třetině Březové, ale Chebští nedokázali výrazněji ohrozit branku Oncirka. Jedinou kloudnější akcí byl průnik Martina Postla, kterého poslal do šance Vladimír Chára, ale jeho střela nakonec skončila nad horní tyčkou branky Březové.

Poté hosté srovnali hru. A působili nebezpečnějším dojmem. Zejména střely přes bránící hráče na branku dělaly Chebským problémy, ale vyražené puky nedokázali Březováci protlačit do chebské klece.

Poprvé se tak skóre měnilo až v 17. minutě. Na trestnou lavici putoval za hákování chebský Martin Černík a Březovákům stačilo 14 vteřin k její využití, když z hranice kruhů zamířil přesně ke vzdálenější tyči Tomáš Peschel – 1:0. Po čtyřiceti vteřinách ale mohlo být srovnáno. Do brejku se protlačil Jan Šatra, ale svou akci nedokončil. Rozhodčí nařídil přes protesty trestné střílení. To zahrával sám postižený. Po dvou metrech ale zapomněl kotouč za sebou a rozhodčí správně podle pravidel nedovolil hráči znovu se vrátit pro puk.

Do druhé třetiny nastoupila obě musžtva ve svižném tempu. Oba soupeři si vypracovali několik náznaků šancí, ale chyběla přesnější finální fáze. Pokud hráči volili střely, ty mířily zase pouze do obou dobře postavených gólmanů.

Ve 13. minutě musel po rychlém protiútoku sice vážněji zasahovat Oncirk, když střelu Martina Černíka přizvedl lapačkou nad. Chebský útočník ale vzápětí putoval na trestnou lavici a Březovští znovu trestali. Po 59 vteřinách zopakovali téměř stejně první branku. Mrázek znovu přiťukl kotouč Peschlovi, tentokrát ve středním pásmu, ten udělal dva kroky za modrou čáru a ze stejného místa, z hranice kruhů, svým gólfákem prostřelil Stránského v brance Chebu.

Po další minutě a půl to bylo již 3:0. Zaváhání před hostující brankou využil Krása, který posunul kotouč Vondruškovi a ten z pravé strany poslal po ledě potřetí kotouč do branky Brimstones.

Chebští mohli v závěru třetiny zkorigovat stav, jelikož závěrečné téměř čtyři minuty strávili v početní výhodě, ale nedokázali vůbec ohrozit březovskou branku. Na Oncirka vystřelili dvakrát, ale Jirka i Tegel minuli jeho svatyni.

Střelu mezi tyče předvedl až v konci přesilovky na začátku třetí části hry kapitán Brimstones Dan Dus, ale i ten mířil pouze do gólmana. A tak znovu úřadovali Březovští. Nejrpve využili další chyby Chebských. Mrázek se zmocnil puku u mantinelu, poslal ho před branku osamocenému Nováčkovi a ten měl dostatek času zamířit přesně – 4:0. O pět minut zvýšil stejný hráč na 5:0, když zužitkoval v brejku přihrávku Šeligy.

V 53. minutě se přeci jen prosadili i hráči Brimstones. Po přihrávce Vlasty Postla se prosadil Tegl– 5:1, ale podle protokolu domácí Březová rychle kontrovala. Po necelých dvou minutách odražený kotouč po střele Rampy obloučkem doputoval se štěstím pošesté do hostující klece.

Kosmetickou úpravu stavu hokejového střetnutí provedl v 58. minutě chebský Jakub Neústupný za asistence kapitána Chebu Duse.

Branky: 17. Peschel (Mrázek), 34. Peschel (Mrázek), 36. Vondruška (Krása), 45. Nováček (Mrázek), 51. Nováček (Šeliga), 55. Rampa (Hradský) – 54. Tegel (V. Postl), 58. Neustupný (Dus). Kanadské body: Mrázek 3 (0+3), Peschel 2 (2+0), Nováček 2 (2+0).
Vyloučení: 3:4, navíc proti Březové nařízeno trestné střílení. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 10.
Březová: Oncirk – Šeliga, Rampa, Rudovský, Janů – Hradský, Vondruška, Mrázek, Kraus, Nováček, Peschel, Krása.
Brimstones: Stránský

Zdeněk Plachý