Rychlé nohy 26letého křídelního útočníka stačily i na extraligové obránce. Co víc. Jakub Flek dlouho vévodil kanadskému bodování Energie. Ve 44 zápasech posbíral 29 bodů za 17 gólů a 12 gólových asistencí. Jeho „aktivit“ si všimli i trenéři reprezentace. „Pokud to vezmu z osobního hlediska, tak se sezóna nevyvíjela špatně, cítil jsem se dobře. S klukama z lajny se hrálo fantasticky. Tomáš Rachůnek i David Gríger jsou nesmírně šikovní hráči, body jsme sbírali, góly tam nějaké spadly a pak za to přišla odměna a část splněného snu v podobě nominace do nároďáku, byť jen v pozici náhradníka a finální nominace nakonec nedopadla. Byla to ale i tak obrovská zkušenost a motivace k další práci,“ ohlíží se Jakub Flek.

Jenže potom přišel zápas 46. kola extraligy na ledě vedoucího Liberce. Naražení na mantinel od Lukáše Krenželoka, několik hodin po zápase operace a předčasný konec sezony. „Bohužel, ale i to je hokej. Pro příští sezónu plánuji ještě více zvednout produktivitu a co nejvíce pomoci týmu k nejlepšímu výsledku sezóny. A pokud se bude dařit, kdo ví … třeba nominace přijde znovu a s tím i největší pocta zahrát si v národním dresu a reprezentovat svou vlast,“ nenechává se čtyři týdny po operaci osudem odradit Jakub Flek.

Zhruba za tři týdny jde „na stůl“ znovu. „Ale jen v podobě vyndání drátu z ramene. Pak přijde na řadu rehabilitace a rozhýbání do plných rozsahů. Výborně se o mě stará jak pan primář Švec, tak fyzioterapeutka Káťa Petrásková, která se mnou denně pracuje na rozhýbání ramene a posílení okolních svalů,“ přibližuje útočník Energie, který tak musel sledovat záchranářské práce svého týmu jen zpovzdálí. „Myslím si, že tohle je pro každého sportovce strašné. Strašně jsem chtěl klukům pomoct a rvát se o to s nimi. Nicméně to zvládli a vyhnuli se baráži, takže super,“ oddechl si nakonec Jakub Flek, který již dva dny po operaci seděl alespoň v hledišti. „Na domácích zápasech jsem byl na všech a párkrát jsem s klukama vyjel i ven, jako do Plzně či Litvínova,“ prozrazuje.

V průběhu sezony, stejně jako ostatní, karlovarský fovard pošilhával po play-off. „Okolo listopadu, když jsme měli šňůru nějakých osmi výher v řadě a byli jsem na sedmém místě tabulky, jsem měl vidinu alespoň předkola vyřazovacích bojů. Bohužel se nám pak přestalo dařit, přišla série porážek a my jsme rázem začali bojovat o to, abychom neskončili v baráži. Tomu jsme naštěstí zabránili, a všichni si tak můžeme oddychnout,“ říká.

V Karlových Varech Jakub Flek podepsal dlouhodobou smlouvu a teď už vyhlíží další sezonu. „Tým se udržel tak nějak pohromadě, parta tu je skvělá, takže věřím, že příští rok se o to porveme s větší chutí a silou a probojujeme se do play-off,“ má jasno.

Ilustrační foto.
První parkovací domy mají být už v příštím roce