Energie přišla o výhru až v závěru, z Brna veze bod

Brno - Hokejisty karlovarské Energie dělilo v 26. kole extraligy od výhry v Brně 21 vteřin. Jenže chvíli před koncem Varaďa srovnal na 2:2 a po bezbrankovém prodloužení rozhodl v samostatných nájezdech o vítězství Komety Brabenec.

22.11.2009 2

Kometa zvítězila 3:2 nad Karlovými Vary po samostatných nájezdech.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Vítězné repete, druhý letošní vzájemný zápas, druhý stejný výsledek. Brněnští hokejisté ve 26. kole extraligy udolali Karlovy Vary 3:2 v samostatných nájezdech. Domácí útočník Kamil Brabenec jako jediný v závěrečném dramatu uspěl a povedeným blafákem zajistil modrobílým druhý bod.

Brňany přitom dělilo od dalšího propadáku 21 vteřin. Proti Varům se dlouho nemohli prosadit. Až v 60. minutě vyrovnával na 2:2 po šikovné teči Varaďa, který si připsal premiérový zásah i kanadský bod v brněnském dresu. „Nebyli jsme lepší, ale šťastnější. Hráli jsme křečovitě, Vary velice dobře a úporně bránily,“ hodnotil zápas asistent brněnského kouče Mojmír Trličík.

Jeho tým dlouho držel nad vodou především finský gólman Hovi, který zlikvidoval spoustu karlovarských šancí. „Věřil jsem až do konce, že zápas můžeme otočit. Nedařilo se nám. V závěru už diváci nadávali, ale podařilo se nám srovnat, a pak zápas dotáhnout do vítězného konce,“ zářil hrdina večera, který v nájezdech zneškodnil všechny tři pokusy soupeře. Postupně vychytal Pletku, Hluchého i Kristka. „Ale nějak výjimečně jsem se na jednotlivé útočníky nesoustředil,“ podotkl Hovi.

Modrobílí se i proti Varům trápili v koncovce. V první třetině promrhali čtyři přesilovky, nepomohly ani nově složené útočné formace. „Útočné pětky kromě té první nejsou produktivní na to, abychom byli spokojení,“ nebránil se Trličík kritice útočných řad.

Energetici se v Brně předvedli s výbornou obranou, a když se pustili do útoku, před brankou Hoviho bylo rušno. „Byli jsme lepší. Za výkon jsme si zasloužili tři body. Škoda, že jsme neubránili zbytek zápasu. Ve druhé třetině jsme měli využít některé gólovky,“ posteskl si kouč Západočechů Pavel Hynek.

Když už se diváci pomalu zvedali ze sedaček, Varaďa tečoval puk za Mensatorova záda a poslal zápas do prodloužení.

V něm už se ani jeden tým výrazněji neprosadil. A tak stejně jako v první letošní bitvě rozhodovaly nájezdy. Jejich králem se stali domácí Hovi s Brabencem, který ve druhé sérii jako jediný dokázal překonat gólmana.

HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn

Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 – 0:0. Muž zápasu: Hovi. Branky a nahrávky: 43. Erat (Dopita), 60. Varaďa (Bičánek, Selingr), rozh. nájezd Brabenec – 16. Kristek (Prošek, Melenovský), 44. Pletka (Zucker, Melenovský). Rozhodčí: Husička, Pešina – Čech, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7057.

Brno: Hovi – Novák, Ovčačík, Koma, Bičánek, Richter, Zubíček, Houdek, Mojžíš – Erat, Dopita, Selingr – Svoboda, Huml, Varaďa – Šindel, Procházka, Dlouhý – Vondráček, Ludvík, Brabenec. Trenér: Pazourek.

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Tribuncovs, Dobroň, Prošek, Mucha, Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál, Melenovský, Kristek, Skladaný, Hluchý, Hájek, Pletka, Zaťovič, Brňák, Zucker. Trenér: Hynek.

Autor: Tomáš Svoboda

22.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.