První zápas se zde hrál 6. ledna 1949. Domácí Slavia si pozvala ke slavnostnímu otevření jmenovce z hlavního města, Slavii Praha.

Před čtyřmi tisícovkami diváků převedli hráči obou týmů skutečně dobrou hru.

Karlovaráci překvapili svého soupeře úvodním náporem a v 10. minutě také vstřelili dvě branky.

Pak se však hosté rozehráli a rychlou kombinační hrou překonávali domácí obranu. Pražané také do konce první části otočili skóre na 2:3 ve svůj prospěch.

Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1, a tak hosté vedli před závěrečnou částí stále o jednu branku.

Poslední třetinu však vyhráli v poměru 3:1, a mohli se tak radovat z vítězství 7:4.

Na domácí straně v utkání vynikal především první útok a v něm rychlý Šinágl. Ve druhém útoku karlovarské Slávie hrál velmi dobře robustní Šabat.

Ilustrační foto.
Nakažených seniorů v domovech přibývá

Naopak na straně hostí předčil gólman Kolofán svého varského kolegu. Rovněž obrana pražského týmu, hlavně v poslední třetině, předváděla kvalitní výkon, a to zejména přičiněním známého Císaře, který ještě neztratil nic ze své rychlosti jak konstatuje tehdejší karlovarský tisk. V útoku Pražanů potom dominoval Hurych, nejlepší střelec utkání.

Premiéra hokeje přímo ve středu lázeňského města je za námi.

Jedno je ale jisté, s novou hokejovou sezonou se stane zimák s umělou ledovou plochou centrem hokeje v celém Karlovarském kraji, řada soutěží se totiž ani teď nestačila dohrát, chyběl led.

První oficiální zápas na zimním stadionu „u Tržnice“ v Karlových Varech: Slavia Karlovy Vary - Slavia Praha 4:7 (2:3, 1:1, 1:3).

Branky domácích: Klofáč 2, Šinágl, Náprstek.

Sestava Karlových Varů: Šinágl, Civín, Kocún, Nový, Hájek, Zápotočný, Šinágl II., Náprstek, Klofáč, Šabat, Holoubek.

Adélka Fojtíková z Dobřan se narodila 15. dubna v plzeňské FN na Lochotíně a po příchodu na svět vážila 4510 gramů a měřila 52 centimetrů. Doma dceru přivítali rodiče Hanka a Jiří Fojtíkovi a bráška Jiřík.
FOTO: Právě jsme se narodili