Brněnská Kometa podruhé dokázala Energii uzmout body. Přesněji jeden bod – za prohru 2:1 po prodloužení.

Úvod jako již tradičně v Karlových Varech patřil hostům. V 8. minutě se Radek Dlouhý nerozpakoval a při svém úniku vyslal zprava od modré čáry dělovku, která prošla mezi Mensatorem a brankovou konstrukcí. Marně se po střele natahoval jeden z domácích beků.

Ve druhé části se diváci branky nedočkali, ale při dvojnásobné přesilovce Energie zazvonila za Hovim tyč. Brněnský gólman se nejen ve druhé třetině, ale v celém utkání překonával. Pochytal doslova nemožné.

Domácí se dočkali ve třetí třetině. Přesněji v čase 45:01 dostal František Skladaný nabito zpoza branky od Melenovského, bez rozpaků se do puku opřel po rychlém zpracování a prostřelil Hoviho ke vzdálenější tyčce.

Svěřenci Josefa Palečka rozpoutali před brankou hostí doslova peklo. Sasu Hovi chvílemi nevěděl co se před ním děje, ale naděje Komety na bodový zisk držel. Zisk mohl být i tříbodový, jenomže Novák netrefil po špatném odrazu puku od hrazení prázdnou branku, do které Mensator skočil rybičku.

Další branka už během šedesáti minut nepadla a na řadu tak přišlo prodloužení. To rozhodl 64. minutě David Nosek nechytatelnou dělovkou při přesilovce od modré.

(jč)

Kometa může slavit, Energie se musí stále strachovat

Brněnští hokejisté sice Karlovým Varům v prodloužení podlehli, přesto si v kabině mohli vesele pobrukovat. Čtyři kola před koncem play out jsou definitivně zachráněni: poslední Mladá Boleslav po prohře v Kladně na nováčka stále ztrácí jedenáct bodů. I kdyby všechny své následující zápasy vyhrála a Kometa naopak nezískala už ani bod, na modrobílé by už se nedotáhl mistr z Karlových Varů. Brno se baráži vyhne.

(pam)

Karlovy Vary – Brno 2:1 po prodloužení

Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 – 1:0. Branky a nahrávka: Branky: 46. Skladaný (Melenovský, Dej), 64. Nosek (Skladaný, Němec) – 8. Dlouhý (Houdek). Rozhodčí: Souček, Hodek – Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 2722.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Čutta, Prošek, Nosek, Dobroň, Parýzek, Mucha – Hluchý, Košťál, Hřebejk, Skuhravý, Pech, Kumstát, Melenovský, Dej, Skladaný, Kuběna, Čachotský, Balázs. Trenér: Paleček.
HC Kometa Brno: Hovi – Richter, Koma, Ovčačík, Houdek, Mojžíš, Zubíček, Protivný – Dlouhý, Procházka R., Erat – Hubáček, Divíšek, Varaďa – Svoboda, Huml, Brabenec – Ludvík, Meidl, Šindel. Trenér: Jeřábek.