Karlovy Vary – Energie ve 49. kole hokejové extraligy nedokázala porazit českobudějovický Mountfield. Po samostatných nájezdech prohrála 4:3.

7.2.2010

Zápas 49. kola hokejové extraligy. Karlovy Vary – České Budějovice.Foto: DENÍK/Jan Čech

Hvězdou utkání byl František Skladaný. Na ledě začal řádit už od první části hry a vydrželo mu to po celé utkání, ale i to bylo málo.

První třetina patřila brankově hráčům karlovarské Energie, ale jinak diváci viděli hokejovou bitvu se vším všudy. Obě mužstva věděla, že jde o hodně a tak se snažila neudělat chybu. Přitom, ale nezapomínala útočit. Karlovarský útočník František Skladaný se do statistik prvního dějství zapsal dvakrát. Nejprve byl v 9. minutě vyloučen za držení. V 18. minutě se ale jeho číslo objevilo v jiné kolonce zápasu. Jako první otevřel skóre, když se dokázal prosadit při vyloučení Milana Gulaše, který šel odpykat trest za hráčskou lavici.

Ve druhé dvacetiminutovce se mezi střelce zapsal exkarlovarský Václav Pletka. Mountfield měl ve 28. minutě krátkou dvounásobnou přesilovku, kterou ještě nedokázal využít. Při hře pět na čtyři se ale už Pletka nemýlil. Dorazil puk do odkryté branky po Ptáčkově dělovce. I třetí branka zápasu padla v přesilové hře. Prosadil se hráč Energie a nemohl to být nikdo jiný než František Skladaný. Mezi kruhy ho našel Marek Melenovský a hvězda utkání dala svůj druhý gól.

Ve třetí třetině se snažili hosté dohnat jednobrankovou ztrátu, ale příliš toho směrem dopředu nevymysleli. Alespoň v prvních deseti minutách. Jinak než v přesilovkách, branky Energie v duelu s Mountfieldem nedávala. Ve 47. minutě tahem vypálil od modré Ondřej Němec a Jakub Kovář uviděl kotouč až ve své síti. Na trestné lavici odpočíval Veselý za hákování. Jenomže hráči Českých Budějovic se nevzdali. Milan Gulaš v 52. minutě obkroužil branku domácích, našel najetého Františka Ptáčka a ten neměl problém uklidit puk do prázdné svatyně Energie. I tentokrát byl stav hráčů na kluzišti nestandardní. Hrálo se čtyři na čtyři.

Jediný gól při hře pět na pět padl na začátku 55. minuty. Michal Hudec vyzval ke skórování Jiřího Šimánka a ten se štěstím vyrovnal. Do konce třetí části už branka nepadla a tak se muselo prodlužovat. V nastaveném čase zahrozil Kumstát a na druhé straně zahrozil Gulaš, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo.

První se při nájezdech rozjel Skladaný a nespletl se. Na druhé straně nedal Pletka. Stadion skandoval Saša, ale Loginov vyprášil betony Kováře. Vyrovnat se podařilo Gulašovi, ale Košťál také dal. Tíha zodpovědnosti ležela na Šimánkovi, ale ten celou situaci ustál. Další dva střelci se neprosadili. Následně dobře mířili Gulaš i domácí Košťál.

Po těchto nájezdech šel do branky Energie Sáblík. Celkem odchytal čtyři. Dva pustil, tak se do branky vrátil Mensator. Proti němu se rozjel Ondra Veselý a rozhodl.

Karlovy Vary – České Budějovice 3:4 po sn

Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 – 0:0. Muž zápasu: František Skladaný. Branky a nahrávky: 18. Skladaný (Melenovský, Nosek), 33. Skladaný (Melenovský), 47. Němec (Skuhravý) – 29. Pletka (Ptáček, Gřegořek), 52. Ptáček (Gulaš), 55. Šimánek (Hudec), nájezd Veselý. Rozhodčí: Souček, Šindler – Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 3321.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (65. Sáblík) – Němec, Loginov, Nosek, Dobroň, Mucha, Parýzek, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hřebejk, Melenovský, Skladaný – Dej, Balázs, Kuběna – Budínský, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.
HC Mountfield České Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, Poživil, Melichar – Gulaš, Mikeska, Pletka – Veselý, Vak, Sailer – Hudec, Šimánek, Melichárek – Kuchejda, Štrba, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Autor: Jan Čech

7.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.