Karlovy Vary –Hokejisté karlovarské Energie přivítali v 18. kole 02 extraligy zlínské PSG. I když Západočeši prohrávali už o dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by získali nějaké body, tak nakonec vyrovnali na 3:3. V loterii nájezdů, pak byli šťastnější hosté, přesněji Bedřich Köhler.

20.10.2009

V 18. kole extraligy se Energie na domácím ledě utkala se Zlínem.Foto: DENÍK/Jan Čech

Lukáš Mensator se do branky Energie postavil naposledy v desátém kole a v úvodu úterního duelu na něm byla znát nepatrná nervozita.

Úvodní část patřila jasně hostům. Domácí si příliš příležitostí nevytvořili, i když se snažili hrát velice aktivně. Bruslili, napadali, ale Tomáš Štůrala v brance hostí ani jednou nepovolil. Na začátku 12. minuty udeřilo na druhé straně. Leška chytře obral o kotouč Dobroně, následně ho podržel a předal najíždějícímu Kohlerovi, který uklidil puk pod víko domácí klece.

Ve druhé části padlo více branek. Ve 25. minutě si Michal Důras dojel pro Mensatorem vyražený kotouč a bleskurychle ho poslal za záda domácího gólmana.

Dvakrát musel lovit puk i Tomáš Štůrala. Nejprve to bylo ve 37. minutě. Pletka to zkoušlel z mezikruží, ale jeho střelu Štůrala vyrazil. Na štěstí pro domácí na hůl Lukáše Pecha, který chladnokrevně zasunul puk k bližší tyčce.

Čtyři vteřiny chyběly do konce druhé části, když KV Arena podruhé propukla v euforii. Domácí pokračovali v tlaku a využili bleskově přesilovou hru. Ondřej Němec byl posledním, kdo se dostal při kombinaci k puku a poslal jej za záda hostujícího gólmana.

„Berani“ vstoupili do třetiho dějství nejlépe jak mohli. Po 34 vteřinách si Jaroslav Balaštík objel ležícího Mensatora a zasunul puk do branky. V následujících minutách hosté výborně bránili a Energii k ničemu nepustili. V 58. minutě byl vyloučen hostující Filip Čech a svěřenci Josefa Palečka trestali. Přesněji Petr Kumstát doklepl střelu Lukáše Pecha.

O osudu zápasu šedesát minut nerozhodlo. Na řadu tak muselo přijít prodloužení, ve kterém se ale diváci branky nedočkali. Za zmínku stojí vyloučení dlouhodobě nejslušnějšího hráče extraligy Petra Kumstáta na deset minut.

V nájezdech o vítězství hostí rozhodl Köhler.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera si po zápase mnul ruce radostí, i když k úplné spokojenosti mu něco chybělo. „Vyšel nám začátek utkání. Dostali jsme se do vedení. Bohužel jsme si celý zápas zkomplikovali ve druhé třetině, když jsme měli sérii přesilových her. Místo toho, abychom utekli a dali gól, tak jsme domácím dovolili, aby začali více bruslit a následně se na nás i brankově dotáhnout. Musím, říci, že domácí zaslouženě vyrovnali na 2:2. Ve třetí třetině jsme se zbytečně o jeden bod připravili faulem, který se stát nemusel. V nájezdech jsme si vzali alespoň ten druhý. Doma jsme naposledy na nájezdy prohráli. Teď tomu bylo obráceně,“ zhodnotil utkání kouč Venera.

Po utkání byl Mikuláš Antonik velice zklamaný. „V první třetině jsme nesplnili, to co jsme si řekli. Chtěli jsme jít do vedení v době, když jsme měli převahu. Bohužel jsme se nedostávali do předbrankového prostoru a i do příležitostí, které by zaváněli gólem. Soupeř se dostal do dvou brankového vedení a z naší strany to bylo hodně těžké. Bylo dobré, že se nám podařilo vyrovnat na konci druhé třetiny. Tajně jsme doufali, že by nám to mohlo pomoci. Bohužel pro mě z nepochopitelných důvodů ve třetí třetina hned v úvodu inkasujeme. Horko těžko jsme to srovnali a samostatné nájezdy nám opět nevyšli,“ posteskl si kouč Antonik.

Karlovy Vary – Zlín 3:3 sn

Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1 – 0:0. Muž zápasu: Pech. Branky a nahrávky: 37. Pech (Kumstát, Pletka), 40. Němec (Kumstát, Pech), 58. Kumstát (Pech) – 12. Köhler (Leška),25. Dúras (Nosek), 41. Balaštík (Köhler, Leška), nájezd Köhler. Rozhodčí: Polák, Šír – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:6 + Skuhravý, Kumstát (kv) a Kolár (zl) 10. min. Využití: 2:1. Diváci: 4668.

K. Vary: Mensator – Němec, Prošek, Dobroň, Hájek, Parýzek, Tribuncovs – Pletka, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, Skladaný – Dej, Pech, Košťál – Zucker, Hluchý, Zaťovič. Trenér: Paleček.
Zlín: Štůrala (Sedláček) – Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Švrček – Balán, Balaštík, Čech, Důras, Köhler, Kollár, Kubiš, Leška, Rachůnek, Sivák, Vlach, Záhorovský.

Autor: Jan Čech

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Chystají lampionový průvod

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Karlovarský kraj - S poi točí od svých čtrnácti let. Bydlí v Bukovanech a lítá po celém světě. Tomáš Bartoš a jeho nevšední koníček.

Budou mít nového průvodce

Mariánské Lázně -Nový propagační materiál provede turisty Mariánskými Lázněmi. Malý průvodce městem nabídne návštěvníkům vše potřebné na jednom místě.