První třetina patřila nejtěsnějším rozdílem domácím. V polovině 14. minuty vybruslil z rohu kluziště Petr Kumstát a výstavní střelou přes padajícího obránce překonal Jiřího Travaje v brance Znojma. Gólman orlů máchl lapačkou do prázdna.

Druhé dějství se neslo v duchu častého vylučování. Hra se tak rozdrobila a postrádala spád. Jinak tuto část začali lépe hosté. V přesilovce čtyři na tři, se před Sáblíka dostal Pavel Selingr, ale ve vyložené šanci přestřelil.

Vyrovnání se Znojemští dočkali na začátku 27. minuty. Obránce Jiří Hanzlík při vlastní přesilovce chyboval. Následně ujeli Čachotský s Eratem a druhý jmenovaný prostřelil Sáblíka. Jihomoravané vstřelenou brankou ožili a Jiří Dopita mohl přidat další gól, ale vylámal si zuby na výborně chytajícím Sáblíkovi.

Zahřmělo tak na druhé straně. Na konci 29. minuty napřáhl v přesilovce Pepa Řezníček a nechytatelnou dělovkou nad vyrážečku zavěsil.

Po zbytek třetiny se domácí i díky oslabení bránili a karlovarská brankářská ‚dvojka‘ měla plné ruce práce. Zlikvidoval šance Dopity, Selingr a i vyloženou tutovku Mojžíše.

Ve třetí části hlavní rozhodčí Svoboda pokračoval ve vylučování a to na obou stranách. Domácí výhodu jednoho muže v poli nevyužili, zato hosté ano. Na konci 44. minuty se po akci na jeden dotek prosadil první znojemský útok. Další branku si na svůj účet připsal Jiří Dopita.

Orlům opět narostla křídla a začali se více tlačit před branku domácích. Za necelé tři minuty po Dopitovi se podruhé v utkání trefil Roman Erat a poslal hosty poprvé do vedení.

Vyrovnat mohli domácí ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách. Při vyloučení Chvátala, ale i při dvouminutovém trestu Tomáše Demela ale branka nepadla. Zbylých několik málo vteřin, které zbývaly do konce třetí třetiny, byla už z domácí strany křeč. Zasloužené a vítězství 3:2 si tak z lázeňské metropole odvezli hráči Znojma.

Reparát mohou energetici složit v neděli v Liberci.