Karlovaráci měli vynikající nástup. Třetí formace se poprvé dostala na ledovou plochu a hned způsobila hostům veliké potíže. Jihočeši se pokusili několikrát kotouč vyhodit nebo vyvést ze své obrané třetiny, ale nepovedlo se jim to. Za to, že dali trojici Bílek – Skladaný – Hluchý příliš mnoho prostoru na ledě byli potrestáni. Ve 2. minutě poslal Bílek puk na Grofa. Ten vystřelil, ale jeho rána se odrazila k volnému Milanovi Hluchému a ten už neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky.

Na začátku jednadvacáté minuty šel za katr domácí obránce Hanzlík za sekání. Tuto přesilovou hru hosté ještě nevyužili, ale jejich nápor trval. Časomíra se zastavila na 23:25, když červené světlo za Mensatorem rozsvítil René Vydarený. Českobudějovický obránce se zapsal do listiny střelců díky dělové ráně od modré čáry. Asistenci se připsali Ondřej Veselý a Lukáš Poživil.

Přesto po dvou třetinách byli veselejší domácí příznivci. V polovině jednatřicáté minuty zbytečně fauloval Jiří Šimánek. Na trestné lavici vydržel pouhých devět vteřin. Kapitán Energie Václav Skuhravý dostal přihrávku Hanzlíka a bombou z kruhu prostřelil Romana Turka.

Za zmínku ještě stojí vyloučení Radka Dudy. Za hru vysokou holí dostal dvě minuty, a protože se ještě popral s Proškem, který ale nezvedl ruce, dostal další dvě za hrubost. Energie, ale tuto dlouhou přesilovku nevyužila.

Rozhodující okamžik přišel ve 49. minutě. To ujela dvojce Zucker – Zaťovič. Druhý jmenovaný vypálil a Zucker, i když hodně tísněn obráncem dokázal zavěsit puk do horního růžku Turkovi branky. Na drama v závěru ještě zadělal Tomáš Kůrka brankou minutu a půl před koncem, ale na víc se už hosté nezmohli. Energie tak zvítězila 3:2.