Hodně dlouho čekali diváci na gól. Dočkali se až ve druhé polovině utkání. Podkrušnohorské derby mezi karlovarskou Energií a Chemopetrolem Litvínov, které se odehrálo během osmnáctého kola hokejové extraligy, rozhodl 48. minutě Jakub Černý, když nezaváhal v samostatném úniku a pomohl „cheze“ k vítězství 2:1.

První třetina branku nepřinesla. Přesto se diváci na zimním stadionu v Rybářích nenudili. Energie si vytvořila převahu, ale nedokázala překonat výborně hrající „chemiky“, kteří před Petrem Fraňkem vystavěli nepropustnou hráz. Nejblíže k brance byl Petr Kumstát na konci páté minuty, ale jeho nájezd zastavil až Walter hákováním.

Druhé dějství už branku přineslo, ale až ve 38. minutě. Na trestné lavici seděl Josef Řezníček za podražení, když se do listiny střelců zapsal Michal Trávníček. Brance předcházela chyba při vyhazování kotouče. Na čepeli hole měl puk Ondřej Němec, ale místo vyhození ho poslal do ohně před branku Lukáše Mensatora. Zdravě agresivní Trávníček touto šancí nepohrdnul a se štěstím zavěsil. Energetici mohli v závěru ještě vyrovnat, ale při vyloučení Švarného více kombinovali, než stříleli a tak z této výhody nebylo nic.

Třetí část začali domácí náporem, ale jejich akce končili na bezchybném Fraňkovi. Veliký krok k zisku tří bodů udělali hosté na počátku 48. minuty. Obránci zapomněli na Jakuba Černého, který si od červené čáry našlápl a v samostatném nájezdu nedal Mensatorovi šanci.

Domácí dokázali na branku Černého rychle odpovědět. Za necelé čtyři minuty snížil střelou mezi nohy marek Melenovský. Vyrovnat se už Energii nepodařilo a tak si tři body odvezl litvínovský Chemopetrol.