Třetí finálové utkání play off O2 extraligy mezi Slavií a Energií rozhodl až v samostatných nájezdech Petr Kumstát. Karlovy Vary vyhrály 2:1 a stejným rozdílem vedou i v celé sérii.

V úvodní třetině se diváci branky nedočkali. Prvních několik minut střetnutí patřilo karlovarské Energii. Hosté se dostali do tlaku díky dvěma přesilovým hrám. Slavia dokázala odpovědět v 5. minutě. David Hruška ve spolupráci s Endálem jeli dva na jednoho z karlovarských obránců. Celou akci zakončil Hruška střelou těsně mimo tři tyče.

Hra se, celou první třetinu, přelévala z jedné strany kluziště na druhou, ale prim hrály obrany. Ve větší vážnější situaci se objevil až v 19. minutě Marek Melenovský, když jedovatou střelou vystrašil brankáře Nerudu.

Lukáš Endál o přestávce viděl celou akci z páté minuty takto: „Bohužel se mi postavil puk a prostě se mi to všechno nepovedlo, tak jak jsem chtěl.“

Milan Procházka litoval nevyužitých šancí. „Škoda, že nám to tam nespadlo. Musíme se vyvarovat vyloučení, protože slavia má kvalitní hráče, kteří jsou schopni nás potrestat,“ popsal první část.

Ve 25. minutě se ve stoprocentní šanci znovu ocitla dvojice Hruška — Endál. Bohužel pro domácí, s oběma šancemi si poradil výtečný Lukáš Mensator. Energie odpověděla v zápětí. První útok začal obstřelovat Stanislava Nerudu. Diváci už ve 33. minutě křičeli gól, ale po Bednářově pasu trefil Vondrka jen tyč. Na druhé straně z protiútoku hrozil Milan Procházka, ale obránce Žižka ho čistým způsobem zastavil.

Branka padla ve 38. minutě. Josef Řezníček viděl najetého Petra Kumstáta a ten prostřelil Nerudu mezi nohama.

Celou situaci popsal střelec gólu. „Najednou jsem tam byl sám. Jenom jsem si počkal. Pepa Řezníček mi to hodil přímo na hokejku, a když jsem jel sám, tak už jsem věděl, že vystřelím mezi nohy a ono to vyšlo,“ mnul si spokojeně ruce Kumstát.

Jakub Sklenář byl na ledové ploše, když padl gól. „Měli jsme šanci, kterou jsme nedali a zapomněli na zadek. Co k tomu víc říct. Stala se chyba,“ posteskl si.

Třetí část začala Slavia náporem, ale nic z něj nevytěžila. Za to před Nerudou bylo horko. Především trojice Melenovský – Procházka – Skladaný dělala „sešívané“ obraně veliké problémy.

Domácí se přeci jen dočkali. V čase 57:03 dorazil Hruškovo přesilovkovou ránu Roman Červenka a vyrovnal.

Do konce třetiny branka už nepadla a muselo se tak prodlužovat.

V nastaveném čase, přesněji v 66. minutě jel Melenovský trestné střílení, ale na Nerudu si nepřišel. Tak přišli na řadu nájezdy, ve kterých rozhodl Petr Kumstát.

Slavia – Karlovy Vary 1:2 sn

Stav série: 1:2.

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0. Muž zápasu: Petr Kumstát. Branky: 58. Červenka (Hruška, Bednář) – 38. Kumstát (Řezníček), rozhodující nájezd Kumstát. Rozhodčí: Hodek, Polák – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 14 521.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta, Bombic, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – M. Procházka, Melenovský, Skladaný – Hluchý, Kristek, Sailer – Zaťovič, Budínský, Dej. Trenér: Josef Paleček.
HC Slavia Praha: Neruda – Kadlec, Drtina, Kolařík, Žižka, Sloboda, Vašíček – Bednář, Červenka, Sklenář – Micka, Beránek, Vondrka – D. Hruška, Endál, Doležal – P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica. Trenér: Vladimír Růžička.