Doba dovolených skončila a hokejisté karlovarské Energie už jsou na ledě a připravují se na novou sezonu. Jaroslav Kristek strávil několik dní volna se svojí rodinou. První týden dovolené si užil doma ve Zlíně. Na druhou polovinu volna odcestoval s manželkou a několika přáteli do Turecka.
Tak zvaného „válení se na pláži“ si Jaroslav moc neužil. „Byli jsme v oblasti Kemeru. Nedaleko pohoří Taurus. Bylo to tam velice pěkné. Čisté moře a krásné hory. Škoda jen, že jsme tam byli pouze na osm dní,“ zavzpomínal Kristek na poslední týden volna.

Karlovarský centr ale v Turecku nezahálel. I přesto, že měl dovolenou, se maximálně snažil udržet fyzickou kondici, kterou nabral během suché přípravy a na soustředění v Bedřichově. „Byli jsme tam ve třech párech. Bylo to pro mě trochu nové, protože jsme s manželkou na žádné takovéto dovolené nikdy nebyli. Mám na mysli to, že jsme byli taková skupinka šesti lidí. Musím se přiznat, že takováto dovolená mě bavila. Měl jsem možnost si s klukama zahrát tenis, ale i další sporty. Opravdu jsem si tuto dovolenou užil,“ pokračoval Kristek.

Po návratu z dovolených podstoupilo celé mužstvo výkonnostní testy. „Já jsem byl zařazen až do té druhé skupiny. Celou dovolenou jsem se snažil udržet si fyzičku, a i když to bylo náročné, tak se to dalo zvládnout,“ popsal Kristek návrat do přípravy.

Na ledovou plochu vyjelo mužstvo ve středu 22. července a poprvé se seznámilo s malou halou KV Areny. „Stále se snažíme zabydlet. První tréninky budou pro nás všechny trochu chaotické. Většina kluků stále neví, co kde je. Budeme si to tu muset projít, prozkoumat, abychom věděli, co kde je,“ začal popisovat Kristek své dojmy z nového prostředí a pokračoval: „Led v malé hale je od naší šatny hodně daleko, ale naštěstí je všude položená guma, tak jsme se nemuseli vyzouvat. Na druhou stranu jsem si myslel, že je to ještě dál,“ dodává s úsměvem.

Ve velké hale ještě stále není led. „Měl by být hotový prvního srpna, tak potom bychom měli trénovat už ve velké aréně. Do té se také samozřejmě těšíme. To, že zatím chodíme do malé haly, zase tak veliký problém pro nikoho z nás není,“ objasnil centr, který první trénink nastupoval ve žluté formaci.
Ledová plocha v tréninkové hale je jen několik málo dní. Navíc se hráči lopotí při vysokých teplotách. „S dýcháním jsem problém neměl, i když bylo veliké teplo. Během dovolené jsem se hodně hýbal. Horší to bylo s novou výstrojí. Musíme ji nejdříve rozhýbat a pořádně osahat hokejky. To jsou věci, které nejvíce potřebujeme. Chvilinku to trvá, ale během jednoho týdne už je všechno v pořádku,“ navázal Kristek.

Na kvalitu ledu si nejlepší střelec předloňského finále play–off nestěžoval. „Byl sice o něco měkčí, ale už jsem zažil mnohem horší. V tohle roční období je to normální. Na to, že je takové horko, tak si myslím, že byl velmi kvalitní,“ pochválil strojníky KV Areny.

Kromě extraligy hrají hokejisté ještě jednu soutěž. Tou je letní pohár nesoucí název Tipsport cup. Energetici v posledních dvou letech prošli turnajem až do závěrečných kol. V roce 2007 podlehli na zimním stadionu v Chrudimi mužstvu Pardubic. O rok později se cesta karlovarského mužstva zastavila v semifinále, když na vlastním stadionu podlehli Znojemským orlům.

V letošní sezoně by chtěli obhájci extraligového titulu také dojít co nejdále. „Samozřejmě že bychom chtěli tento pohár vyhrát. V minulých letech jsme došli hodně daleko a letos tomu není jinak. Pokud by se nám podařilo vyhrát nějakou finanční částku, tak naší mládeži určitě pomůžeme,“ přiznal devětadvacetiletý Jaroslav Kristek.