Rozpis utkání krajské soutěže mužů na tento víkend mariánskolázeňskému mužstvu nepřisoudil soupeře, a tak chlapi odpočívali.

Nabitou energii zúročíili včera a dnes při mikulášské akci pořádané firmou Sport-servis, ve spolupráci s HC M. Lázně.cz, kde budou pomáhat při její realizaci.

Žákovská družstva ke svým zápasům nastoupila na hřištích soupeře se střídavými úspěchy.

Mladší žáci v sobotu vyjeli na led Draků z Bíliny a své role papírového favorita se ujali od prvních minut. Zahnali svého soupeře do hluboké defenzivy, na jejíž rozklíčování ale jen velmi těžko hledali recept, a tak stav 3:0 po dvou třetinách nebyl zcela uspokojivý.

Přestávka a dobré rady trenéra oživily herní styl a začaly také padat branky do sítě domácího týmu. Konečný výsledek je až překvapivě jednoznačný a nula na mariánskolázeňském kontě značí, že i obranné řady a brankář odvedli dobrou práci.

Starší žáci z výletu do Rokycan žádné body nepřivezli, ale uhrát body se soupeřem posíleným hráči, kteří pravidelně nastupují za dorostenecké družstvo, znamená proměňovat šance. Tato část hry však nebyla v utkání nejsilnější stránkou hostů, a tak veškeré úsilí vyšlo téměř na prázdno, přestože celek předvedl solidní hru.

Třetí třída zavítala společně se čtvrťáky do Plzně, ale té se zřejmě dobře daří nejen v extralize, a tak hostujícím týmům nedala žádnou šanci. Výsledky hovoří celkem jasně a klukům nezbývá, než po zápasech s takto kvalitním soupeřem zvednout hlavu a jít dál.

Jedno velké pozitivum tato utkání však mají. Soupeři, a nejedná se pouze o Plzeň, jsou nuceni pro vybojování vítězství nasadit proti mariánskolázeňským týmům to nejlepší co mají a to je staví do pozice velice solidního partnera. Je jasně vidět, že je třeba s nimi počítat, což je další krok ke zkvalitnění hokeje v Mariánských Lázních.

Výsledky utkání HC Mariánské Lázně.cz

Mladší žáci

HC Draci Bílina 0

HC M. Lázně.cz 8

0:1; 0:2; 0:5

Branky: Studnička 3, Pěnkava 2, Kysilka, Kosina, Dolove c.

Starší žáci

HC Rokycany 6

HC M. Lázně.cz1

3:0; 0:1; 3:0

Branku vstřelila Pecinová.

3. třída A

HC Plzeň 9

HC Tachov-M. Lázně A 1

Branku vstřelil Strnad.

3. třída B

HC Plzeň 10

HC Tachov-M. Lázně A 4

Branky: Lange 2, Hornof, Rolinek.

4. třída

HC Plzeň7

HC Tachov-M. Lázně A 0

(rošp)