Na ledě zimního stadionu v Mariánských Lázních bylo opět živo. Maškarním rejem tu zakončila svoji činnost bezplatná Školička bruslení pro děti z mateřských škol a ratolesti od čtyř let.
Akce, kterou pořádá společnost SPORT-SERVIS Mariánské Lázně s.r.o. ve spolupráci s HC Mariánské Lázně.cz a za podpory Města Mariánské Lázně a Karlovarského kraje, má jasný cíl – naučit děti bruslit, vést ke sportu a dále je směrovat do sportovních oddílů.

Letošního už 4. ročníku, se účastnilo celkem třináct mateřských škol: MŠ Třešňovka, MŠ Vora, MŠ Pramínek – bývalé Dětské studio, MŠ Velká Hleďsebe, MŠ Horní Slavkov, MŠ Skalníkova, MŠ Hlavní, MŠ Drmoul, MŠ Trstenice, MŠ Lázně Kynžvart, MŠ Planá, MŠ Chodová Planá, MŠ Klimentov.
I s dětmi, které nechodí do mateřských škol a navštěvovaly Školičku bruslení s rodiči, se této populární akce v letošním ročníku účastnilo zhruba 280 dětí.
Společnost SPORT-SERVIS ML zajišťuje pro všechny děti pronájem kvalitních bruslí na celou sezónu za minimální poplatek. Samozřejmostí je pomoc v šatnách při obouvání a připravený teplý čaj na zahřátí.

V prosinci přichází tradičně za dětmi na led Mikuláš s andělem a čerty a každý malý bruslař održí balíček plný sladkostí.
Na závěr Školičky bruslení je vždy připraven Maškarní karneval a jinal tomu nebylo ani letos.
Na ledě zimního stadionu v Mariánských Lázních se proháněly především pohádkové a filmové postavy. Děti si mohly nejen vyzkoušet své dovednosti na bruslích při různých soutěžích, které pro ně připravili zástupci oddílu HC Mariánské Láně.cz, ale rovněž obdržely od pořadatelů sladkosti a diplom za zvládnutí této Školičky bruslení.

V prvních a druhých třídách základních škol pak tato akce pokračuje a v letošním roce se jí účastnilo 170 dětí ze ZŠ Sever-Úšovice a ZŠ Jih Mariánské Lázně v počtu 160 dětí.
Pořadatelé ze SPORT–SERVISU už připravují další, pátý ročník Školičky bruslení, který by měl odstartovat začátkem října letošního roku a opět se dá očekávat z řad mateřských škol velký zájem. Vždyť výsledky na konci školičky jsou na dětech víc než znatelné.

(di, bk)