Mladší a starší žáci nastoupili v Chebu proti svému krajskému rivalovi a vyrovnanost této soutěže dávala tušit, že se je nač těšit. Mladší žáci začali opatrně, ale s přehledem zvládali obrannou i útočnou činnost, což v závěru první třetiny přineslo dvě rychlé branky do sítě soupeře. Ve druhém dějství domácí chtěli zvrátit nepříznivý vývoj, ale disciplinovaná obrana spolu s dobře chytajícím brankářem odolala. Do třetí třetiny kluci nastoupili s velkou chutí, převzali iniciativu, což se záhy projevilo i na skóre, takže si připsali první vítězství v elitní skupině.

Starší žáci nastoupili kvůli zranění a marodce pouze v deseti, ale dokázali toto velmi náročné a důležité utkání rozhodnout již v první třetině. Vytvořili si tříbrankový náskok, ke kterému postupně přidávali další úspěchy. O náročnosti utkání a nezdolnosti soupeře svědčí i poměrně divoký konečný výsledek, za který klukům patří velký dík s přáním mnoha dalších takových dobře zvládnutých utkání.

Sobota se nesla na zimáku v M. Lázních ve znamení turnaje 2. tříd, kde se především kluci trénující v M. Lázních velice zdařile rozloučili s letošním ligovým ročníkem. Tachovské mužstvo také podalo skvělý výkon, ale na své soupeře tentokrát nestačilo. Přesto si zaslouží poděkování za výbornou reprezentaci klubu po celou sezonu. Neděle byla svědkem posledního ligového utkání dorostu, který nastoupil proti HC Ostrov. Úspěšná první třetina domácích byla optimistickou předzvěstí celkového vývoje utkání. Ostrovští čerti jim však namíchali pořádně ostrý guláš, když dokázali ve druhé třetině vyrovnat hru a následně převzít iniciativu do svých rukou. Ve třetí třetině již mariánskolázeňské mužstvo, oslabené o klíčové hráče, nenacházelo recept na s chutí hrající čerty, kteří pečetili výsledek v padesáté deváté minutě do prázdné domácí klece. Dorost tak zakončil své nadmíru úspěšné ligové tažení jedinou prohrou v soutěži a začíná přípravu na kvalifikaci o první ligu staršího dorostu.

Výsledky

HC Tachov-M. Lázně

Mladší žáci

HC Cheb - HC Tachov-M. Lázně 0 : 4, třetiny (0:2; 0:0; 0:2)

Branky: Bockstefel, Hrůša, Kosina, Homolka

Starší žáci

HC Cheb - HC Tachov-M. Lázně 5 : 10, třetiny (1:4; 2:3; 2:3)

Branky: Fišer 2, Klejny 2, Gažík 2, Černý 2, Hornof, Křemen

Turnaj 2. třídy

HC M. Lázně - HC Cheb 24 : 5

Branky: Lancarič 7, Bílek 7, Sláma 7, Balek, Pavlovic, Šilhan

HC M. Lázně - HC K. Vary 9 : 9

Branky: Bílek 3, Sláma 3, Lancarič, Kolik, Pavlovic

HC Tachov HC Cheb 7 : 11

HC Tachov - HC K. Vary 1 : 13

Dorost

HC Tachov-M. Lázně - HC Ostrov 5 : 7. Branky: Dvořáček 2, Roth, Studnička, Hřebík.

(rošp)